Simple Machines by Tinybop 1.3 (ios)

Simple Machines by Tinybop

1.3
Simple Machines by Tinybop
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tinybop'tan Basit Makineler, iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir eğitim uygulamasıdır.

Tinybop'tan Basit Makineler, her yaştan insanın eğlenceli vakit geçirebileceği bir eğitim uygulaması. Mühendisliğin eğlenceli tarafını keşfetmek isteyenlerin iPhone ve iPad cihazlarınızda deneyebileceğiniz uygulamada, basit makinelerle deney yapmaktan tutun da onların nasıl çalıştığını keşfetmeye kadar geniş bir yelpazede öğrenme süreci yaşayabilirsiniz. Özellikle çocukların ilgisini çekmeye uğraşan bu yapım, kaldıraçlar, makaralar ve daha birçok basit makinenin kullanımını anlatıyor.

Çocukken herkese mutlaka 'ne olmak istiyorsun?' diye soran olmuştur. Bu soruya genellikle şu cevaplar verilir: 'Doktor, öğretmen, avukat, mühendis...'
Tinybop'tan Basit Makineler, bizlerde dahil olmak üzere özellikle çocukların mühendisliğin eğlenceli tarafını göstermeyi amaçlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde barındırdığı ücretsiz el kitabıyla basit makinelerin çalışma prensibini anlatarak onların demolarını yapmaya izin veriyor ve imal etmek için neler yapmamız gerektiğiyle ilgili de bilgiler paylaşıyor.

Özelliklerine gelince, 6 adet basit makineyi oyun boyunca keşfedeceğiz. Kaldıraçlar, makaralar, eğik düzlemler, kamalar, çıkrıklar ve vidalar. Bunlarla çeşitli deneyler yaparak güç ve hareket konularını öğrenebiliyoruz. Mevcut müfredatlarla entegre olarak ilerleyen uygulamada ayrıca çalışma kağıtları ve el kitapları da var. Böylelikle çocukların dünyayı daha derin bir şekilde kavramasına da olanak tanıyor.

Akıllı cihazımı biraz da eğitim için kullanmak istiyorum diyorsanız cüzi bir miktar ödeyerek Tinybop'tan Basit Makineler uygulamasını ücretli olarak indirebilirsiniz. Başarılı bir uygulama olması ve çocukları interaktif öğrenme sürecine sokması nedeniyle denemenizi mutlaka öneririm.

YORUMLAR