Yahoo Livetext

Yahoo Livetext
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Yahoo Livetext uygulamasıyla arkadaşlarınıza anlık olarak video mesaj gönderebiliyorsunuz.

Yahoo Livetext, arkadaşlarınız arasında videolu olarak mesajlaşmanıza izin veren ücretsiz bir uygulama. Yahoo’nun gerçek sohbetler gerçekleştirmenin en doğal yolu olarak belirttiği uygulama hem iPhone hem de iPad’de kullanılabiliyor, en güzeli de Türkçe dil desteğiyle geliyor.

Yahoo’nun video mesaj gönderme uygulaması Livetext’i benzerlerinden ayıran en büyük özelliği kaydettiğiniz videonun ses içermemesi. Videonuzu kaydettikten sonra mesajınızı videonun hemen altına iliştiriyorsunuz ve akabinde mesajınızı yazıp gönderiyorsunuz. Sessiz videonuzu içeren mesajınız arkadaşınıza anlık olarak gönderiliyor. Uygulamanın diğer bir dikkat çeken yanı da birebir mesajlaşmaya izin vermesi. Yani anınızı yansıtan videoyu birden fazla arkadaşınızla paylaşma şansınız yok. Belki ilerleyen güncellemelerde grup mesajlaşma özelliği de eklenir lakin şu an için bu özellik kullanımda değil.

Daha çok konuşmaktan çekinenler için tasarlandığını düşündüğüm Yahoo Livetext iOS uygulamasını internet bağlantınız üzerinden kullanıyorsunuz. Kablosuz ve 3G üzerinden video kaydedip arkadaşlarınızla paylaşma şansına sahipsiniz. Arkadaş demişken, LiveText arkadaşlarınızı rehberinizden otomatik olarak çekiyor; ayrıca arkadaşlarınızı eklemekle uğraşmıyorsunuz.

Anınızı arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak paylaşmayı seven biriyseniz mesajlarınızı videolarınızla süslemenize izin veren Yahoo LiveText’i iOS cihazınıza indirip bir göz atmalısınız. Unutmadan, uygulama şu anda Türkiye’de aktif değil lakin yakın zamanda ülkemizde de kullanıma açılacaktır.

YORUMLAR