Hack.Chat (web)

Hack.Chat

Hack.Chat
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Hack.Chat, kendi özel sohbet kanallarınızı hızlıca oluşturabileceğiniz oldukça pratik bir web servisi.

Arkadaşlarımızla özel olarak sohbet etmek için kullanabileceğimiz IM’den Twitter’a çok sayıda mecra var ancak bunlar üyelik modeliyle çalıştığından zaman zaman giriş yapmadan doğrudan sohbet edebileceğimiz uygulamalar, istemcilere ihtiyaç duyabiliyoruz. Hack.Chat bu noktada işimize yarayacak bir web servisi. Tüm web tarayıcılarda kullanabildiğimiz servis ile üyelikle uğraşmadan kendi sohbet kanalımızı kurabiliyoruz.

Bir üniversite öğrencisi tarafından hazırlanan Hack.Chat, oturum açma veya herhangi bir başka şeyle uğraşmadan grup sohbetlerimizi gerçekleştirebileceğimiz sohbet odaları açmamıza izin veriyor. Bunu yapmak ise oldukça hızlı. Sohbet odamızı oluşturmak için https://hack.chat/?kanal-ismi sistemini kullanıyoruz. Soru işaretinden sonraki kısma dilediğimizi yazarak kanalımızı oluşturma işlemini başlatıyoruz. Bu noktadan sonra nickname seçmemiz isteniyor. Takma adımızı da yazıyor ve kendimizi özel sohbet kanalımız oluşmuş oluyor. Bağlantıyı bilen herkes kanalımıza takma adını belirledikten sonra dahil oluyor. Sohbet sona erdiğinde de pencereyi kapatmamız sohbet kanalımızı silmemiz için yeterli oluyor.

Oldukça pratik ve hızlı çalışan servis MS-DOS işletim sistemini yansıtan tasarımıyla da oldukça çekici duruyor. Tabii ki doğrudan Windows’la tanışanlar için bu arayüz pek bir anlam ifade etmiyor. Saniyeler içerisinde kendi sohbet kanallarınızı kurabileceğiniz pratik bir servis arıyorsanız Hack.Chat’i denemelisiniz.

YORUMLAR