AOMEI PXE Boot 1.0 (windows)

AOMEI PXE Boot

1.0
AOMEI PXE Boot
ÜCRETSİZ
İndir 5.91 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

AOMEI PXE Boot programı, LAN ağlar üzerinde bulunan bilgisayarları uzaktan bir disk imaj dosyası kullanarak boot edebilmek için hazırlanmış ücretsiz programlar arasında yer alıyor ve her ne kadar biraz teknik bilgi gerektirse de oldukça kolay bir kullanıma sahip diyebilirim. Böylelikle, ağ üzerinden diğer bilgisayarları başlatmak ve istenilen imaj dosyasını kullanmak isteyenler pek de zorlanmadan tüm gereken işlemleri yapabiliyorlar.

Genellikle sunucu olarak kullanılan veya otomatik işlemler için hazırlanmış olan bilgisayarların CD-DVD sürücüleri, yahut USB girişlerinin olmaması gibi durumlarla sık karşılaşılır. Ayrıca bu cihazların fiziksel olarak ulaşılmaları da zor olabilir ve bu tip durumlarda Windows kurulumu, boot dosyalarıyla açılış gibi işler oldukça meşakkatli hale gelirler.

AOMEI PXE Boot ise bu işi oldukça basit bir hale getiriyor ve Linux ISO dosyalarını bile boot ile bilgisayar başlatma için kullanabiliyorsunuz. İşlemler sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için diğer bilgisayarlarda boot seçeneklerinden LAN üzerinden başlatmanın tabii ki seçili olması gerekiyor.

Kurulumu esnasında herhangi bir sorunu olmayan ve hızlıca hazır hale gelen program, aynı zamanda LAN üzerindeki bilgisayar adedi üzerinde herhangi bir sınırlandırma barındırmıyor. Eğer ağ yönetimi ile uğraşıyor ve çok sayıda bilgisayarı farklı boot diskleri ile başlatmanız gerekiyorsa kesinlikle göz atmadan geçmeyin.