Bad Shortcut Killer 2.0 (windows)

Bad Shortcut Killer

2.0
Bad Shortcut Killer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bilgisayarınızdaki artık kullanılamayan ve işlevsiz kısayolları bulmak ve temizlemek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızda bulunan program ve dosyalar için yaratılmış olan kısayollar maalesef bir kaç yedekleme ve uzun süreli kullanımın ardından giderek karman çorman hale gelirler ve yüzlerce kullanılamaz halde kısayol tüm klasörleri doldurur. Zira dosyaların yerlerinde değişiklik olduğu anda kısayolların boşa çıkmaları bu soruna sebep oluyor ve çalışmayan kısayolları temizlemek kullanıcılar için zaman zaman zorlayıcı olabiliyor.

Bad Shortcut Killer gibi programlar sayesinde bu işlem çok daha kolay hale geliyor ve sisteminizde bulunan kullanılamaz haldeki kısayol dosyaları otomatik olarak temizlenebiliyor. Programın arayüzü çok kolay kullanılır bir şekilde hazırlanmış ve aynı zamanda ücretsiz olarak sunuluyor. Açtıktan sonra tek yapmanız gereken "Find Bad Shortcuts" butonuna tıklamak ve uygulamanın tüm boşa çıkmış kısayolları tespit etmesini beklemek.

Maalesef sadece başlat menüsü, masaüstü ve başlangıç klasörü içerisinde tarama yapabilen program, diğer disklerinizde bulunan dosyalar ya da başka dizinleri tarayamıyor. Eğer bilgisayarınızdaki düzensizlikten şikayet ediyorsanız göz atmanız gerektiğine inanıyorum.

Herhangi bir performans sorununa sahip olmayan uygulama oldukça hafif ve bilgisayarınızı zorlamadan tüm işlemleri tamamlayabiliyor.

YORUMLAR