Keyboard Test Utility

Keyboard Test Utility

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 12,895
  • DOSYA BOYUTU 1.88 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Javad Taheri

Keyboard Test Utility, klavye test etme programı olarak kullanabileceğiniz ve cihazınızın sağlığını görebileceğiniz bir programdır.

Keyboard Test Utility, klavyeniz üzerinde yer alan tüm tuşların görevlerini başarıyla yerine getirip getirmediğini kontrol etmek için kullabileceğiniz basit ve kullanışlı bir programdır. Klavye test etme programı olarak kullanabileceğiniz uygulama, oldukça basit özellikler içeriyor.

Herhangi bir kurulum işlemi gerektirmeyen program, taşınabilir yapısı sayesinde oldukça kullanışlıdır. Programı bir USB bellek yardımıyla istediğiniz her yere yanınızda götürebilir ve klavye kontrollerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan program yardımıyla yapmanız gereken tek şey, klavyeniz üzerinde yer alan tuşlara sıradan basmak ve bastığınız tuşun ekran üzerinde yer alan sanal klavye üzerinde yanıp yanmadığını kontrol etmek. Klavyeni üzerinde bastığınız her tuş için sanal klavye üzerinde aynı tuşa karşılık gelen tuş sarı renge bürünecektir. Bu sayede o tuşun çalıştığını ve daha önce kontrol etmiş olduğunuzu bileceksiniz.

Sonuç olarak klavyeninizin yerine getirmesi gereken işlevleri tam anlamıyla yerine getirip getirmediğini kontrol edebileceğiniz Keyboard Test Utility, klavyeniz üzerinde sizi etkileyebilecek bir sorun olup olmadığını kolayca gözler önüne serecektir.

Keyboard Test Utility: Klavye Test Etme Programı Detayları

Klavye test etme programı olarak kullanabileceğiniz Test Utility, mnik ve işlevsel bir program olarak çalışıyor. Hemen üst tarafta duran indir tuşuna bastıktan sonra programı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İndirme işlemi bittikten sonra hemen bilgisayarınıza sistemi kurabiliyorsunuz.

Kurma işlemi sonrasında masaüstünde beliren logoya çift tıklamanız yetiyor. 

Program çalıştıktan sonra bütün tuşlarınızı ve diğer detayları tek tek kontrol edebiliyorsunuz.

Böylece hangi tuşun ya da fonksiyonun bozuk olduğunu görebilirsiniz.