BlueLife KeyFreeze 1.2 (windows)

BlueLife KeyFreeze

1.2
BlueLife KeyFreeze
ÜCRETSİZ
İndir 0.31 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

BlueLife KeyFreeze sayesinde bilgisayarınızın klavye ve faresini kolaylıkla kilitleyebilir, diğerlerinin erişimini engelleyebilirsiniz.

BlueLife KeyFreeze programı sayesinde bilgisayarınızın klavye ve faresinin çalışmasını engelleyerek çocuklar ya da diğer kişilerin bilgisayarın başına oturduklarında sizden izinsiz işlemler gerçekleştirmelerine engel olabiliyor ve böylece sizden izinsiz bilgisayarınız üzerinde değişiklikler yapmalarını engelleyebiliyorsunuz.

Aynı zamanda uzun süre bilgisayarınızın açık kalması gerekiyorsa ancak bu süre içerisinde sizin yerinize bir başkasının bilgisayar kullanımına engel olmak da isterseniz elbette programdan faydalanabilirsiniz. Sık sık bilgisayarını dosya indirme işlemleri için açık bırakıp gidenler için ideal bir uygulama olduğuna inanıyorum.

Oldukça basit bir arayüze sahip olması sayesinde hemen işlevlerine erişebileceğiniz program, aynı zamanda tamamen ücretsiz olarak sunuluyor ve istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. İşlem sırasında ekran kapanmadığı için örneğin bir film açabilir ve filmin oynatılması sırasında herhangi bir müdahale gerçekleştirilmesini engelleyebilirsiniz.

Maalesef herhangi bir şifre güvenliği barındırmaması ise eksiklerinden bir tanesi. Zira klavye ve fareyi geri açmak için ctrl + alt + delete butonlarına basılması gerekiyor ve bu butonlar oldukça tahmin edilebilir durumda. Bilhassa acemi kullanıcılara engel olmak için hazırlanan program, işini bilen veri hırsızlarına karşı sanıldığı kadar etkili olmayacaktır ve bu nedenle gizli verilerin korunumu için kullanmamanızı öneriyorum.

YORUMLAR