Classic Windows Start Menu 4.08.5 (windows)

Classic Windows Start Menu

Classic Windows Start Menu
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    2,307

  • Üretici

    SourceCodeBoy

Classic Windows Start Menu ile klasik başlat menüsünü bilgisayarınızda kullanabilirsiniz

Classic Windows Start Menu kullanıcılara Windows 7'e ve Windows 8'e başlat menüsü ekleme konusunda yardımcı olan ve tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir başlat menüsü programıdır.

Windows 7 ilk çıktığında kullanıcıların dikkatini çeken bir nokta başlat menüsünün değişmiş olmasıydı. Windows XP'de yer alan klasik başlat menüsü genel olarak her ihtiyacımızı karşılamaktaydı ve uzun süre bu başlat menüsünü kullandığımız için vazgeçilmez alışkanlıkların sahibi olmuştuk. Windows 8'in çıkmasının ardından ise bu başlat menüsü tamamen ortadan kalkmış, yerine metro arayüzü gelmişti. Bu durum kullanıcılar tarafından en çok tepki alan yenilik olmuştu; çünkü bilgisayar kapatma gibi temel işlevlere bile erişmek masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda daha zor hale gelmişti. İşte Classic Windows Start Menu bu tip sıkıntıları ortadan kaldırmanıza yardımcı olan kullanışlı bir yazılımdır.

Classic Windows Start Menu sayesinde Windows XP tarzındaki klasik başlat menüsünü Windows 7 veya Windows 8 bilgisayarınıza ekleyebilmektesiniz. Programı yüklemeniz ile birlikte klavyenizin başlat tuşuna bastığınızda veya başlat simgesin üzerine tıkladığınızda başlat menüsü açılmaktadır.

Classic Windows Start Menu ile tam anlamıyla klasik Windows XP başlat menüsünü kullanabileceğiniz gibi bu menüyü kişiselleştirebiliyorsunuz da. Program bu iş için size birçok farklı seçenek sunmakta. İkonları, öğelerin görümünü, fare imlecinin görünümünü, saydamlığı bu şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Classic Windows Start Menu'yu kullanmak istemediğiniz zamanlarda ise başlat menüsü simgesinin üzerine sağ tuşla tıklayıp Exit seçeneğini seçtiğinizde programı kolayca kapatabiliyorsunuz.

YORUMLAR