Comodo IceDragon 42.0.0.25 (windows)

Comodo IceDragon

Comodo IceDragon
ÜCRETSİZ
İndir 51.01 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Comodo IceDragon web tarayıcısını kullanarak PC'nizden güvenli bir internet gezintisine merhaba diyebilirsiniz.

Comodo IceDragon programı, güvenlik yazılımlarıyla ünlü olan Comodo firması tarafından hazırlanmış ve kullanıcıların PC'lerini kullanırken en yüksek güvenlik önlemlerini uygulayabilmeleri için düzenlenmiş bir web tarayıcısı olarak karşımıza çıktı. Temel olarak Mozilla Firefox web tarayıcısının altyapısından faydalanan ancak daha fazla güvenlik özelliğine sahip olan tarayıcı, internet üzerinden gelebilecek tehditlere karşı kendinizi daha rahat bir şekilde koruyabilmenize olanak tanıyor.

Programın arayüzü neredeyse tam olarak bildiğimiz Firefox tarayıcısıyla aynı denilebilir. Ancak arkaplanda sunulan pek çok güvenlik geliştirmesi sayesinde orijinal tarayıcıda yer alan pek çok sorunun üstesinden hiç efor sarfetmeden gelebiliyorsunuz. Firefox eklentileriyle de uyumlu bir şekilde çalışan ve herhangi bir şekilde kullanıcıların seçeneklerini daraltmayan program, internet güvenliği programlarına olan ihtiyacı da oldukça düşürüyor diyebilirim.

Çalışması esnasında herhangi bir sıkıntısı bulunmayan ve performanslı bir şekilde web sitelerini görüntüleyebilen Comodo IceDragon, elbette Unity Web Player, Adobe Flash Player gibi multimedya eklentileri konusunda da destek sunuyor.

Bu temel özelliklerin yanında kendine ait bir DNS servisinden faydalanarak hem internetteki engelleri ortadan kaldıran, hem de kullanıcıların kişisel gizliliklerini korumalarına izin veren uygulama, sosyal medya ile yüksek bir uyumluluğa sahip olması sayesinde paylaşımları da çok kolay bir hale getiriyor.

Eğer yeni ve güvenli ancak tanıdık olduğunuz bir web tarayıcısı arıyorsanız Comodo IceDragon aradığınız program olabilir.