Controller Companion (windows)

Controller Companion

Controller Companion
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Controller Companion bilgisayarınızı gamepad ile yönetmenizi mümkün kılan bir yazılımdır

Controller Companion kullanıcılara gamepad ile bilgisayar kontrolü konusunda yardımcı olan oldukça kullanışlı bir yazılımdır.

Bilgisayarımızda oyun oynarken Xbox kontrol cihazlarını tercih edebiliyoruz. Bu oyun kumandaları sayesinde bilgisayarlarımızda tıpkı oyun konsollarında olduğu gibi oyun oynayabilmekteyiz. Fakat masaüstüne geçiş yapınca klavye ve fare ikilisine geri dönmemiz gerekiyor. Eğer bilgisayarınızı televizyonunuza bağladıysanız ve uzak bir mesafeden, bilgisayar masası olmadan bilgisayarınızı kullanıyorsanız bu geçiş pek pratik olmayabiliyoır. İşte Controller Companion bu noktada oldukça işinize yarayacak bir araç olarak öne çıkıyor.

Controller Companion temel olarak Xinput desteki bir oyun kontrol cihazını kullanarak masaüstünüzde klavye ve fare komutlarını kullanmanızı sağlıyor. Bu sayede klavye ve fare kullanmadan da bilgisayarınızı, medya oynatıcınızı yönetebiliyor, internette gezinti yapabiliyorsunuz. Controller Companion sunduğu sanal klavye ile metin yazmanızı mümkün kılıyor. Kontrol cihazınızın sol analog çubuğu ile fare imlecini hareket ettirebiliyorsunuz. Gamepadi mouse olarak kullanma özelliği bile programı kullanmanız için geçerli bir sebep.

Controller Companion'ı Windows ile birlikte otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlanabiliyor. Kontrol cihazınızın tuşlarını dilediğiniz komutları atayabilmeniz de mümkün.

YORUMLAR