Cover Printer 1.3.2.4 (windows)

Cover Printer

Cover Printer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cover Printer programını kullanarak CD ve DVD medyalarınızın kapak resimlerini kolayca yazıcınızdan bastırabilirsiniz.

Her ne kadar son yıllarda artan internet hızı, taşınabilir bellek ve disklerin yaygınlaşması gibi durumlardan dolayı CD, DVD ya da Blu-Ray gibi medyaların bilgisayarlarda kullanımı biraz düşmüş olsa da hala programların dağıtımı, oyunların dağıtımı gibi konularda bu aygıtlara sıklıkla ihtiyaç duyuluyor ve dolayısıyla kullanıcıların bunları kopyalama ya da arşivleme ihtiyaçları gündeme geldiğinde güzel basılmış kutular da oldukça önem kazanıyor.

Bilhassa orijinal kutuların ve kapakların bulunamadığı durumlarda düzgün arşivleme için gerekli olabilecek programlardan bir tanesi Cover Printer programı ve ücretsiz olarak kullanarak disk medyalarınız için kapak resimlerini ayarlayabilir ve yazıcınızdan bastırabilirsiniz. Programın arayüzü oldukça kolay bir kullanıma sahip ancak buna rağmen oldukça fazla sayıda özelliğe sahip diyebilirim.

Fakat programı bir kapak hazırlama programı değil kapak bastırma programı olarak düşünmek yerinde olacaktır. Zira programda sıfırdan bir kapak resmi tasarlamak mümkün değil ancak varolan resimlerinizi kapağa oturacak şekilde düzenleyebilir ve bunu çeşitli CD ve DVD kutusu büyüklüklerine göre hazırlayabilirsiniz. Bazı kutuların tek resimli bazılarının ise iki resimli olması durumunda bunların hepsini programın içerisindeki ayarlar sayesinde uygun şekilde düzenleyebilir ve daha sonra bastırabilirsiniz.

Hızlı çalışan ve az sistem kaynağı tüketen programı kullanırken herhangi bir zorlukla karşılaşacağınızı sanmıyorum ancak bir yazıcınız olması gerektiğini unutmayın.

YORUMLAR