digiKam 4.2.0 (windows)

digiKam

digiKam
ÜCRETSİZ
İndir 232.68 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

digiKam programını kullanarak bilgisayarınızda yer alan fotoğraflarla albüm oluşturabilir, onları düzenlemeye başlayabilirsiniz.

DigiKam programı, Windows kullanıcılarının bilgisayarlarında bulundurmaktan keyif alabilecekleri bir fotoğraf düzenleme uygulaması olarak karşımıza çıktı ve hem açık kaynak kodlu olması hem de ücretsiz olmasıyla oldukça dikkat çekiyor diyebilirim. Basit yapısına rağmen çok sayıda farklı fotoğraf düzenleme seçeneğini barındırması sayesinde kullanırken oldukça keyif alacağınıza inanıyorum.

Program dijital kameralarınızda yer alan fotoğrafları direkt olarak içerisine alabiliyor ve böylece hemen onlar üzerinde değişiklikler yapmaya başlayabiliyor veya bir albüm içerisinde onları görüntüleyebiliyorsunuz. Albümler içerisine alınan fotoğrafları etiketleme sistemi kullanılarak işaretlenebilmesi sayesinde daha sonra arama yaptığınızda hemen sonuçları bulmanız da mümkün hale geliyor.

RAW formatındaki fotoğrafları düzenleme konusunda da destek sunan programın içerisinde uygulayabileceğiniz renk, parlaklık ve kontrast düzeyleri ayarlama araçları da yer alıyor. Aynı zamanda pek çok efekt ve filtrenin de bulunması sayesinde kullanırken fotoğraflarınıza en güzel görünümü kazandırmanız mümkün.

Plugin desteği sayesinde başkalarının hazırladığı uzantıları programınız içerisine ekleyebiliyor ve böylec digiKam'ın içerisinde olmayan çok sayıda özelliği de kullanabilir hale geliyorsunuz. Bu bakımdan geliştirmeye oldukça açık bir program haline geldiğini söylemek mümkün.

Eğer fotoğraflarınızı en hızlı şekilde ideal görünümlerine kavuşturabilecek bir araç arayışındaysanız digiKam programına göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR