Fortnite 5.0 (windows)
Fortnite
ÜCRETSİZ
15  
8  
2  
0  
0  
kullanıcı

Fortnite içerisinde battle royale moduna yer veren, crafting sistemi ile ilgi çeken ve son günlerde milyonlarca kişi tarafından oynanan aksiyon oyunudur.

Fortnite indir! Fortnite, Battle Royale modu barındıran temelde birlikte oynanabilen sandbox hayatta kalma oyunudur. Ücretsiz battle royale modu almasının ardından milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Fortnite, 2018’in en popüler oyunları arasında kendisine yer bulmayı başarmıştır.

Fortnite nedir?

Fortnite indir diyerek edinebileceğiniz Fortnite isimli oyun, ilk olarak 2011 yılında Spike Video Game Awards sırasında gösterilmişti. Epic Games’in ünlü ismi Cliff Bleszinski tarafından tanılan yapım, uzun yıllar yapım aşamasında kalmış ve en sonunda 2017’de gün yüzüne çıkmıştı.

Fortnite’ın ilk hali sandbox hayatta kalma oyunu olarak tasarlanmıştı. Oyuncular çeşitli sandbox ögeleri kullanarak diğer oyunculardan ve engellerden kaçmaya çalışıyorlardı. İlk haliyle oldukça anlamsız olduğu aşikar olan ve Epic Games tarafından yüksek fiyatlara satılan Fortnite, ilerleyen günlerde farklı bir yapıya bürünmüştü.

Büyük rakibi PUBG’nin yakaladığı başarı, Epic Games’i battle royale türüne yöneltmiş ve anlamsız amaçları olan Fortnite’a battle royale modu eklenmişti. Ücretsiz olarak yayınlanan Fortnite Battle Royale, ücretli olarak satılan rakibine büyük bir alternatif getirmiş ve birçok oyuncuyu kendisine çekmişti.

Şimdi iki koldan ilerleyen, Battle Royale ve Save the World modlarıyla oyuncular tarafından oynanmaya devam eden Fortnite, 2018’in en çok gelir elde edenlerinden biri olarak tarihteki yerini de almıştı.

Fortnite indir

Fortnite nasıl oynanır?

Öncelikle Fortnite indir işleminden sonra oyunu bilgisayarınıza kurarak, Fortnite’a ilk adımınızı atabilirsiniz. Diğer Battle Royale oyunlarından oldukça farklı dinamikler içeren Fortnite’ı anlamak için öncelikle Battle Royale nedir sorunun cevabını vermek gerekir.

Battle Royale, yarışmacıların ya da oyuncuların bir adaya ya da bölgeye atılmasıyla başlar. Onlarca karakter aynı noktaya ellerinde hiçbir şey yokken düştükten sonra çevreden silahlar ve yardımcı malzemeler bularak, rakiplerini egale etmeye çalışırlar. Amansız mücadelenin sonunda sona kalan oyuncuysa oyunu kazanmış olur.

Fortnite Battle Royale modu ise bu mantık üzerine kurulmuş durumda. Otobüsten istediğiniz noktaya atlamanızla oyun başlarken, indiğiniz yerde elde ettiğiniz silahlarla oyuncuların peşinden koşmalısınız. Rakiplerinizi egale ederken, aynı zaman daralan ölüm bölgesinden kaçmalı ve sürekli oyunun içinde olmalısınız.

Fortnite’ı diğer oyunlardan ayıran bir diğer özelliğiyle içerisinde barındığı craft sistemidir. Çevreden topladığınız materyallerle duvar ev ya da buna benzer şeyler inşa edebiliyorsunuz. Böylece rakibiniz size ateş ederken çevrenize duvar örebilir ya da daha iyi görüş açıları için kuleler oluşturabilirsiniz.

Fortnite nasıl kurulur?

Fortnite indir dedikten sonra tarayıcınızdan indireceğiniz kurulum dosyasına çift tıklamak suretiyle ilk kurulum işini geçebilirsiniz. Kurulumu tamamladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda öncelikle bir hesap oluşturmalısınız.

Hesap oluşturma işinin tamamlanmasının sonrasındaysa Fortnite’a adım atarak, dünyanın en çok oynanan oyunlarından bir tanesine ilk adımı atmış olabilirsiniz.

YORUMLAR