Foto Arşiv 2004 (windows)

Foto Arşiv 2004

Foto Arşiv 2004
ÜCRETSİZ
İndir 1.18 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Suçlarda şüpheli veya suçlulara ait kimlik bilgilerinin tutulmasını sağlamaktadır. Programın rapor bölümü

Üreticinin Açıklaması:

Bu program Jandarma Asayiş Birimleri ve Asayiş göreviyle uğraşan diğer koluk kuvvetlerin işlenilen suçlarda suçluya ait olan ön ve yan cephelerden çakilmiş olan fotoğrafları ile, suç yerinde çekilen delillere ait olay yeri negatif filmlerini (fotoğraflarını) işlenilen suçla ilişkilendirilerek bir veri havusu şekline getirilip istenildiğinde bu bilgilere ayrıntılı bir şekilde sorgulama yapılarak ulaşılmasını sağlamaktadır.Ayrıca bu suççlarda şüpheli veya suçlulara ait kimlik bilgilerinin tutulmasını sağlamaktadır..Programın rapor bölümü Bulunmaktadır.Programda ayrıntılı sorgulama yapılarak rapor almak mümkün olmaktadır.

1. TANIMLAMALAR

a.)OLAY ADI

GİRİLECEK OLAN SUÇLARIN İSİMLERİ BURADA SABİT OLARAK TANIMLANIP GİRİŞ FORMU İÇERİSİNDE SEÇİLEREK KULLANILMAKTADIR.

b.) ÜLKE-ŞEHİR
GİRİLECEK OLAN SUÇ YERLERİNİN ÜLKE VE ŞEHİR İSİMLERİ BURADA SABİT OLARAK TANIMLANIP GİRİŞ FORMU İÇERİSİNDE SEÇİLEREK KULLANILMAKTADIR.

c.) MAHALLE-KÖY
GİRİLECEK OLAN SUÇ YERLERİNİN MAHALLE VE KÖY İSİMLERİ BURADA SABİT OLARAK TANIMLANIP GİRİŞ FORMU İÇERİSİNDE SEÇİLEREK KULLANILMAKTADIR.

2. VERİTABANI

a-)ONARIM
KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ PROGRAM BİLGİLERİNİ VERİTABANI ÜZERİNDE TUTTUĞU İÇİN ZAMANLA PROGRAM ÜZERİNDE YAPILAN YANLIŞ GİRİŞLER SONUCUNDA SİLİNEN KAYITLARIN TAM OLARAK VERİTABANI TARAFINDAN SİLİNMEDİĞİ İÇİN ARADA BİR VERİTABANININ ONARILARAK BU SİLİNMİŞ OLAN KAYITLARIN VERİTABANINDAN ATILMASINI SAĞLAMAKTA VE VERİTABANIN ONARIMINI YAPMAKTADIR.

b-)YEDEKLEME
PROGRAMDA VERİTABANINI GÜNLÜK YEDEĞİ ALINARAK VERİTABANINDA HERHANGİ ARIZA DURUMUNDA VEYA VERİTABANININ YENİ YAPILAN KURULUMLARA TAŞIMASINI SAĞLAMAK MÜMKÜNDÜR.

c-)GERİ YÜKLEME
PROGRAMDA VERİTABANININ (YAPILAN VERİTABANI YEDEKLEMELERİNDEN) İSTENİLEN TARİHE GERİ DÖNMESİNİ SAĞLAMAKTADIR.

3. GİRİŞ
a-)FOTOĞRAF KAYIT
SUÇLU VE ŞÜPHELİLERE AİT ÖN VE YAN CEPHEDEN ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLARIN KAYDINI TUTMAKTADIR.

b-)NEGATİF FİLM KAYIT
SUÇ YERİNDE BULUNAN DELİLLERE VE SUÇ YERİNİN FOTOĞRAFLARINA AİT KAYITLARI SUÇLA İLİŞKİLENDİREREK TUTMAKTADIR.

c-)SUÇLU KİMLİK BİLGİLERİ
SUÇLU VE ŞÜPHELİLERE AİT KİMLİK BİLGİLERİNİ TUTMAKTADIR.