Görev Defteri 2.1.2 (windows)

Görev Defteri 2.1.2

Görev Defteri 2.1.2
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Görev Defteri, bilgisayar karşısında yapacağınız işlerinizin veya istediğiniz bilgilerin bir listesini oluşturup kaydetmenizi ve bunları takip etmenizi sağlayan bir programdır.

Görev Defteri, bilgisayar karşısında yapacağınız işlerinizin veya istediğiniz bilgilerin bir listesini oluşturup kaydetmenizi ve bunları takip etmenizi sağlayan bir programdır.

Sürüm 2.1.2'deki yenilikler:

# Boş görev ekleme özelliği ve "Ekle" menüsü eklendi.

# Renk değiştirme menüsü düzenlendi.

# Görevler menüsü ve bazı mesaj kutuları düzenlendi.

Nasıl Çalışır?

Yapacağınız işleri veya not almak istediğiniz bilgileri metin kutularına yazıp kaydettiğinizde bu bilgiler "kayit.gdd" dosyasına kaydedilir. Daha sonra programı tekrar çalıştırdığınızda kaydedilen bilgiler bu dosyadan alınır ve aynı şekilde metin kutularına yerleştirilir. Bilgileri istediğiniz zaman kaydedebilir veya dosyadan geri yükleyebilirsiniz. Saklamaktan vazgeçtiğiniz bilgileri tek tek silenebilirsiniz. Program her açılışta görevler "kayit.gdd" dosyasından yüklenir. Bu dosya program açıldığında programla aynı dizin içerisinde bulunmuyorsa program tarafından oluşturulur. Programda yer alan bazı öğeler: Sil Silmek istediğiniz görevlerin karşısındaki kutucukları işaretleyin ve Sil düğmesine tıklayın. Silinen her görevin yerine ondan sonraki görev otomatik olarak kaydırılacaktır. Kaydet Bu düğmeye tıkladığınızda görevler "kayit.gdd" dosyasına kaydedilir. Bu dosya görevlerin saklandığı dosyadır. Ayrıca bu düğmeye tıklandığında yapılan ayarlar da (metin kutusu rengi, boyut vs.) kaydedilir. Yenile Bu düğmeye tıkladığınızda en son kaydettiğiniz görevler ve ayarlar dosyadan yüklenir. Sonraki 15 - Önceki 15 "Sonraki 15" düğmesine tıkladığınızda ilk 15 görevin yerinde sonraki 15 görev (16 - 30 arası görevler) görüntülenir. Programda toplam 30 adet görev yer almaktadır. Ekle - Boş Görev Bu komut ile seçtiğiniz bir görevden önce boş bir görev oluşturabilirsiniz. Hazır Görevler Sık sık yaptığınız ve daha sonra sildiğiniz işlerinizi tekrar tekrar yazmamak için bunları Hazır Görevler bölümünde saklayabilirsiniz. Ayarlar - Renkler Bu menü içerisinden metin kutularının arka plan ve yazı renklerini düzenleyebilirsiniz. Bir arkaplan rengi seçildiğinde ona en uygun yazı rengi otomatik olarak ayarlanacaktır. İlk 15 ve sonraki 15 görevler için metin kutusu renkleri ayrı ayrı ayarlanmaktadır. Not: Görevler kaydedildiğinde bu renkler de kaydedilir ve program her açılışında (veya görevlerin yeniden yüklenmesinde) en son kaydedilen renkler seçilir. Bu durum diğer ayarlar içinde söz konusudur. Ayarlar - Boyut Boyut menüsünden 4 farklı kademede programın boyutları belirlenir (1X - 2X -3X - 4X). 1X, en küçük ve programın orjinal boyutudur. Ayarlar - Çeşitli Bu menüden bazı işlemler yapılmadan önce onay sorularının sorulmasını etkinleştirebilir ve kaldırabilirsiniz.

YORUMLAR