MD5 Salted Hash Kracker 2.0 (windows)

MD5 Salted Hash Kracker

2.0
MD5 Salted Hash Kracker
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

MD5 Salted Hash Kracker programı ile salted MD5 hash ile hazırlanan şifreleri kolayca kırabilirsiniz.

MD5 Salted Hash Kracker programı, bilhassa Rainbow Crack gibi önceden hesaplanmış hash tablolarının kullanıldığı web siteleri ve uygulamalardaki kayıp şifrelerinizi geri bulabilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Sadece salted MD5 hash kodları ile çalıştığı için diğer uygulamalarla hazırlanan şifreler konusunda ise maalesef yardımcı olamıyor.

Program tamamen ücretsiz olarak sunuluyor ve çok kolay kullanılır, basit bir arayüze sahip. Uygulama yanında bir şifre listesi ile birlikte geliyor ancak daha fazla şifre içeren bir kelime listesine erişmek isterseniz kendi listelerinizi de kullanabilirsiniz.

Salt pozisyonunu dilerseniz başta, dilerseniz de sonda olmak üzere de kullanabilirsiniz. Yani salt+şifre ya da şifre+salt diziliminin her ikisini de desteklemesi sayesinde işinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz. Eğer bu konuya karışmak istemezseniz hiç bir seçeneği seçmeden şifre kırma işlemi ile devam edebilirsiniz.

Her ne kadar teknik olarak biraz karmaşık bir konuya parmak bassa da, programı kullanırken bu karmaşadan hiç bir eser kalmadığını siz de fark edebilirsiniz. Maalesef sadece kısıtlı türde bir şifre kırma yöntemini desteklediği için herkesin ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanacaktır ancak salt MD5 hash ile hazırlanan şifreler konusunda oldukça güçlü olduğunu söyleyebilirim.

Not: Yazılımın geliştiricisi artık Google Chrome internet tarayıcısına destek vermediklerini belirtmektedir. Bu nedenle SecurityXploded yazılımlarını indirirken Firefox veya Internet Explorer internet tarayıcılarını kullanmanız tavsiye edilmektedir.

YORUMLAR