Microsoft Image Composite Editor 1.4.4 (windows)

Microsoft Image Composite Editor

Microsoft Image Composite Editor
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Microsoft ICE ile kolayca çektiğiniz farklı fotoğrafları panoramik bir fotoğraf haline getirebilirsiniz.

Microsoft Image Composite Editor veya diğer adıyla Microsoft ICE uygulaması, panoramik fotoğraflar hazırlamayı seven kullanıcıların göz atabilecekleri Microsoft tarafından hazırlanmış ücretsiz bir program. Her ne kadar Microsoft'un bu tip çalışmalara biraz uzak olduğu bir gerçek olsa da, panoramik fotoğrafları sevenlerin göz atabileceği kalitede bir program ortaya konulmuş diyebilirim.

Kolay bir arayüze ve sade bir yapıya sahip olan program, elinizde bulunan ve tek noktadan çekilmiş olan ayrı fotoğrafları birleştirerek bir panorama elde etmenize yardımcı oluyor. Otomatik olarak hizalamalar gerçekleştirebilen ve böylece hangi resmin neresinden birleştirileceğini tahmin edebilen program, tabii ki manuel olarak birleştirme işlemleri yapmanıza da olanak tanıyor.

Program videolar içerisinden de panorama oluşturabiliyor ancak maalesef bu konuda sadece Windows 7 için destek sunuluyor. Neden böyle bir karar alındığını tahmin etmek oldukça zor ancak diğer işletim sistemlerini kullananların panoramalar için fotoğraflar kullanmaları gerekiyor.

Hazırladığınız panoramik fotoğrafları internet üzerinden dostlarınızla paylaşabilmeniz için gerekli paylaşım seçeneklerinin de program içerisinde mevcut olduğunu hatırlatalım. RAW resim dosyaları konusunda da destek sunan Microsoft ICE, böylece profesyonel fotoğraf makinelerinden çekilen fotoğrafları direkt olarak kullanabilmenize imkan tanıyor.

Birden fazla çekirdek sahibi olan işlemcilerin tüm çekirdeklerinden aynı anda faydalanabilen program, bu sayede çok sayıda fotoğrafı bir araya getirmeye çalışıyorsanız oldukça hızlı bir şekilde işlemin sonlandırıldığını söyleyebilirim.

Çeşitli projeksiyon seçenekleri ile farklı panoramik görünümler elde etmek ve fotoğraflarınız üzerinde özelleştirme amacıyla çeşitli işlemler gerçekleştirmeniz de Microsoft ICE ile mümkün hale geliyor.

YORUMLAR