Notepad 8 (windows)

Notepad 8

Notepad 8
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Notepad 8, Windows 8 kullanıcıları için hazırlanmış modern görünümlü not defteri uygulaması.

Notepad 8, Windows işletim sisteminin yenilenmeyen yazım aracı Not Defterine alternatif olarak kullanabileceğiniz bir uygulama.

Not Defteri, hem ücretsiz olması hem de teferruatlı olmaması yönünden benim gibi sıklıkla yazı yazan kişilerin en çok tercih ettikleri uygulamalar arasındadır. Microsoft Word gibi detaylı seçenekler sunmamasına, fazla özellik içermemesine rağmen temel yazma ihtiyacımızı karşılar. Notepad 8 adlı uygulama ise benim gibi Not Defterinin bir türlü değişmeyen arayüzünden sıkılanlar için harika bir alternatif. Not Defteri gibi ücretsiz kullanılabilen ve reklam içermeyen uygulamada yeni bir not defteri açmanın yanında .txt uzantılı dosyaları açıp düzenleyebiliyor, ister OneDrive hesabımıza istersek te doğrudan bilgisayarımıza kaydedebiliyoruz. Tabi ki yazı boyutunu ayarlama, italik ve kalın yapma, istenilen sözcüğü sözlüğe ekleme seçenekleri de mevcut.

Gerek yazı yazdığınız alanın gerekse de arka planın rengini dilediğiniz şekilde ayarlayabildiğiniz modern görünümlü Not Defteri Notepad 8, ne yazık ki 1366 x 768 altında çözünürlükte çalışan Windows 8 cihazları desteklemiyor.

YORUMLAR