Puran Wipe Disk

Puran Wipe Disk
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Puran Wipe Disk programı sayesinde bilgisayarınızın disklerinde yer alan tüm verileri ortadan kaldırabilirsiniz.

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Dilerseniz Dosya ve Disk Yöneticileri kategorisinden alternatif programlara göz atabilirsiniz.

Puran Wipe Disk programı, bilgisayarınızda yer alan disklerde ya da taşınabilir disklerde yer alan dosyaları tamamen ortadan kaldırabilmek ve bir daha erişilemez hale gelmelerini sağlayan programlardan bir tanesi. Format işleminin biraz daha gelişmiş versiyonunu barındıran program sayesinde en hızlı şekilde tüm diskler üzerindeki bilgilerden kurtulmak mümkün hale geliyor.

Çok kolay ve hızlı bir şekilde kurulan programın kullanımı da bir o kadar kolay ve bu nedenle hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Arayüzünde bulunan menüleri kullanarak bilgisayarınıza takılı olan diskleri seçmek mümkün ve daha sonra bu diskler üzerinde işlem yapabiliyorsunuz. Daha önce disk temizleme konusunda deneyimi olmayan kullanıcılar bile uygulamayı kullanırken sıkıntı yaşamayacaklardır.

Program hem disk üzerindeki veri yazılmış alanları temizleyebiliyor hem de diskteki boş alanları bir daha silerek buralarda yer alan veri kalıntılarını ortadan kaldırabiliyor. Dolayısıyla sadece verileri silmek değil silinmiş verileri tamamen ortadan kaldırmak için de en kullanışlı araçlardan bir tanesi.

NTFS ve FAT dosya sistemlerinin hepsini destekleyen program, sistem kaynaklarını da verimli bir şekilde kullanıyor ve böylece eski bilgisayarlarda da sorunla karşılaşmadan performanslı bir şekilde çalışabiliyor.