Res To ASCII 1.0

Res To ASCII 1.0
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bu program .BMP ve .JPG uzantılı dosyaları birebir ASCII karakter tablosuna dönüştürmektedir. Dönüşüm HTML formatında olmaktadır.

Not: Programın kurulum dosyası Google tarafından zararlı yazılım olarak algılandığı için indirme bağlantısı kaldırılmıştır.

Res To ASCII 1.0

Bu program .BMP ve .JPG uzantılı dosyaları birebir ASCII karakter tablosuna dönüştürmektedir. Dönüşüm HTML formatında olmaktadır. Programda gelişmiş ayarlama seçenekleri ile kullanıcı oluşturulacak çıktıyı tamamen random sayı, random küçük harf, random büyük harf, random sayı harf karışımı ve kullanıcının belirleyebileceği karakterler doğrultusunda çıkartmaktadır. ayrıca çıktının yazı tipini, yazı font boyutunu da değiştirme imkanınız bulunmaktadır.

Program normalde sadece .BMP türü resimleri dönüştürmektedir. Fakat .JPG türünde resimler gönderildiğinde bunu fark edip bu resmi dönüştürmektedir. Kullanıcının resmi dönüştürmesine gerek kalmaz.

Seçilen resme göre ayarlarını iyi yapmanız gerekmektedir. Programda il açıldığında varsayılan ayarlarla gelir. İdeal olarak "Arial" ve "Courier New" yazı tipleri belirlenmiştir. Tabi kullanıcı istediği tipleri seçebilir. Kullanıcının belirlediği resim kalitesi ne derece iyi ise çıktı kalitesi o derece iyi olacaktır. Bir de dikkat edilmesi gereken husus sonuçta çıktılar karakterlerden oluşturulduğu için resim normalinden büyük olarak çıkartılacaktır. Her piksel 1 karaktere denk gelmektedir.