Secret Tidings (windows)

Secret Tidings

Secret Tidings
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    60

  • Üretici

    Phoebit

Sıradışı bir güvenlik uygulaması olan Secret Tidings, mesajlarınızı görsellerin içine saklayıp şifreleyebiliyor ve bilgilerinizin peşine düşenlere zeki bir kamuflaj hazırlıyor.

Secret Tidings oldukça sıradışı bir güvenlik uygulaması. Uygulamanın yaptığı şey, yazmış olduğunuz mesajları bir görselin içinde saklamak. Bu görseller e-posta, bulut depolama ve sosyal medya aracılığıyla paylaşılabiliyorlar. Ancak, sadece mesajı ileten kişi resimlerin ardında yatan mesajları okuyabilme yetkisine sahiptir. Steganografi olarak adlandırılan bir sitemi kullanan Secret Tidings, gizleme sanatı olarak bilinen bu yöntem sayesinde göz onünde bulunan dosya formatlarını kullanıp kimsenin aklına gelmeyecek bir şifreleme sistemi kullanıyor. Bu sayede bilgisayarınızın kontrolünü bile ele geçirmiş olsalar verilerinize ulaşmak epey zorlaşmış olacak.

Şüpheli olmayan içeriklerle sağlamış olduğunuz bu iletişim malzemesi sayesinde güvenlik önlemlerini yepyeni bir boyuta taşımanız mümkün oluyor. Secret Tidings, dosya ekleri veya metinler sayesinde mesajlar üretmenizi sağlıyor ve bu mesajları görsellerin içine saklayabiliyorsunuz. Bununla birlikte gizli olan bu mesajlara ulaşım için bir güvenlik kodu da istendiği için ikinci bir güvenlik katmanı da oluşturulmuş oluyor. Böylece iletiyi alanlar da sunulmuş yöntemler sayesini mesajı deşifre edebiliyor.

YORUMLAR