Skype Translator Preview (windows)

Skype Translator

Skype Translator
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Skype Translator, görüntülü veya yazılı konuşmaları anlık olarak çevirebilen yepyeni ve esşiz bir Windows uygulaması.

Skype Translator, yabancı dil sorunundan ötürü gerek yurt dışındaki arkadaşlarınızla gerekse de iş arkadaşlarınızla konuşmakta zorluk çekiyorsanız kesinlikle Windows 8.1 üzeri cihazınıza indirip denemeniz gereken bir anlık sesli ve yazılı çeviri uygulaması.

Dil engelini ortadan kaldıran eşsiz bir görüntülü veya sesli çağrı uygulaması olan Skype Translator önizleme sürümü olarak karşımıza çıkıyor ve sürekli güncellenerek kalitesini artıyor. Windows 8.1 tablet veya bilgisayarınıza ücretsiz indirip deneyebileceğiniz uygulamanın çevirdiği diller arasında şu anda Türkçe bulunmuyor ve sadece İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Mandarin dillerinde kullanılabilir durumda.

Windows 8 üzeri cihazlarda önyüklü gelen modern Skype uygulamasına benzer arayüz ile gelen Skype Translator uygulamasının en önemli özelliği konuşmayı anlık olarak çevirebilmesi. Yani karşı tarafa iletinizi yazdıktan sonra uzun süre konuşmanın çevrilmesini beklemiyor, tıpkı gerçek hayatta konuşur gibi iletişim kurmuş oluyorsunuz. Uygulama konuştuklarınızı anında çevirebilmenin yanında yazdığınız bir metnide de çevirebiliyor. En önemlisi metin çevirileri Google Translate’deki gibi devrik ve anlaşılamaz cümleler halinde değil, ilk okuyuşunuzda anlayabileceğiniz kadar kaliteli bir çeviriden oluşuyor.

İş arkadaşlarınızla uzaktaki yabancı dostlarınızla dil engeline takılmadan ister yazılı isterseniz de görüntülü olarak iletişim kurmanıza yardımcı olan Skype Translator uygulamasının kullanımı da oldukça basit. Görüntülü veya yazılı olarak sohbet edeceğiniz kişiye tıkladıktan sonra profilin hemen altında beliren “Translation” yani “Çeviri” butonuna tıklayarak çeviri özelliğini açıyorsunuz ve sonrasında dil seçimini yapıyorsunuz ve sohbete başlıyorsunuz. Artık karşı tarafında tüm konuşma ve mesajları seçtiğiniz dilde karşınıza geliyor, dil sorununa takılmadan akıcı bir sohbet sürdürüyorsunuz. Tabii ki konuşmanın sorunsuz bir şekilde çevrilebilmesi için tane tane konuşmanız ve kaliteli bir kulaklığa sahip olmanız gerekiyor. Öte yandan kesintisiz iletişim için geniş bant internet bağlantınızın olması şart.

Skype Translator uygulamasını Windows 8.1 veya Windows 10 Teknik Önizleme sürümü kurulu bilgisayar veya tabletinizin indirdikten sonra nasıl kullanacağınızı öğrenmek için Skype YouTube kanalı üzerinden yayınlanan Türkçe altyazılı videoyu izleyebilirsiniz.

Not: Skype Translator uygulamasını kullanabilmeniz için önyüklü gelen Skype for Modern'i kaldırmanız gerekiyor.