SZ PortScan 1.50 (windows)

SZ PortScan

SZ PortScan
ÜCRETSİZ
İndir 0.32 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

SZ PortScan, bilgisayarınızda ağ tarama gerçekleştirerek aktif tüm cihazları bulan ve IP adreslerini gösteren kullanışlı ve ücretsiz bir yazılım.

SZ PortScan, ağ taramaları yaparak ağınızda bulunan diğer cihazları, IP adreslerini ve bu cihazların için uygun olan servisleri görmenizi sağlayan yararlı bir program. Tamamen ücretsiz olarak sunulan SZ PortScan, port tarama işlevi görüyor. Temel görevi dışında basit ama yararlı diğer özelliklere de sahip olan yazılım, tarama işleminden sonra tüm açık portları ve bu portlara ait olan Mac adresi, sunucu adı, HTTP, SMB, FTP, İSCSI, SMTP ve SNMP gibi bilgileri gösteriyor.

Ağınızda bulunan yazıcı, ağ araçları vb. tüm cihazları tarayarak bulabilen program, IP adreslerine sahip olmasanız bile cihazları görmenizi sağlıyor.

Programın ana görevi dışındaki en güzel özelliği ise internet hız testi yapabiliyor olması. Böylelikle istediğiniz zaman program üzerinden internet hızınızı kontrol ederek, değerlerin normal olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. İnternet hız testi için farklı sunuculardan dosya indiren ve dosya yükleyen program, gerçek internet hızınızı bulmanıza yardımcı oluyor.

SZ Development ekibi tarafından hazırlanarak bilgisayar kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan SZ PortScan'i bu tür bir programa ihtiyacınız varsa denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR