W8 Sidebar 3.0.0 (windows)

W8 Sidebar

W8 Sidebar
ÜCRETSİZ
İndir 0.34 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

W8 Sidebar programını kullanarak bilgisayarınızdaki pek çok işlemi otomatikleştirebilir, donanımları gözleyebilirsiniz.

W8 Sidebar programı, Windows 8 işletim sistemli bilgisayarınızı çok daha kolay bir şekilde yönetebilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor ve iyi tasarlanmış kullanıcı arayüzü sayesinde sahip olduğu fonksiyonları başarılı bir şekilde sunabiliyor. Programı kullanarak bilgisayarınızda olup bitenleri gözlemekten tutun da zamanlanmış görevlere kadar pek çok konuya hakim olabiliyorsunuz.

Uygulamanın en dikkat çeken yanı bilgisayarınızda bulunan donanımları gözetleme imkanı vermesi. Böylece sistem sağlığı ve donanımların çalışıp çalışmadığına dair bir fikir edinebiliyorsunuz. Gözleyebildiği donanım bilgileri arasında şunlar yer alıyor:

  • İşlemci çekirdeklerinin durumu
  • RAM miktarı
  • Sabit diskteki boş alan
  • USB cihazların durumları
  • Ağ bağdaştırıcısında gerçekleşen işlemler

Program elbette sadece donanım gözlemek için değil, görev zamanlamak için de kullanılabiliyor. Belirlediğiniz vakitlerde istediğiniz programların otomatik olarak açılması, seslerin oynatılması, mesajların gösterilmesi ve alarmların aktif hale getirilmesi gibi pek çok özelliği barındıran görev zamanlama olanağı ile sisteminizde otomatik işlemler gerçekleştirilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Bu otomatik işlemler içerisinde bilgisayarın otomatik olarak kapatılması, uykuya alınması gibi güç seçenekleri de yer almakta. Eğer bilgisayarınızı kullanırken donanımları iyi bir şekilde gözlemlemek ve otomatik işlemlerden faydalanmak istiyorsanız kesinlikle göz atmadan geçmeyin.

YORUMLAR