Wichio Web Tarayıcı (windows)

Wichio Web Tarayıcı

Wichio Web Tarayıcı
DENEME SÜRÜMÜ
İndir 4.20 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tek başına hemde bu boyutuna rağmen bu kadar işi yapabilen başka bir tarayıcı daha görmedim

Arkadaşlar şimdi size Wichio Web Tarayıcıdan bahsedeceğim..
Ben bugüne kadar Wichio gibi bir tarayıcı görmedim..
Toplam 27 araçtan oluşuyor . kısacası özelliklerinden bahsedeyim.


Gizli Sörf: Özel site adresleri listesi oluşturun ve bunu kullanıcı adı ve şifre ile koruyun. Böylece özel içeriğinize kimse ulaşamayacak.

Şarkı Sözü Bulucu: Winamp ile tam uyumlu olarak gelen, ancak isterseniz şarkıcı adı ve şarkı adı yazarak da kullanılabilen tümleşik bir şarkı sözü bulucu.

e-posta Uyarıcı: POP3 ve Yahoo! Hesaplarınızı kontrol edebileceğiniz tümleşik bir e-posta kontrol edici ve uyarıcısı. Yeni mesaj gelince sizi uyarır ve yeni mesajları listeler.

Web Güncelleşme Uyarıcısı: Belirttiğiniz web sayfası güncellendiğinde ya da herhangi bir forumda size cevap verildiğinde bir uyarı ile sizi uyarır.

IP-URL Kontrol Edicisi: Belirttiğiniz IP adresi ve URL hakkında size bilgiler verir.

Ekran Yakalayıcısı: Hiçbir başka programa ihtiyaç duymadan o anki ekranı yakalayabilirsiniz.

İndirme Yöneticisi: Size istediğiniz sayfadaki resimleri, ses ve video, zip, .exe dosyalarını ve diğer indirebilir materyalleri gösterir. Sizde bunların arasından işinize yarayacak olanları seçip indirebilirsiniz. indirme işlemi yarıda kalırsa tekrar arama ve kaldığı yerden devam etme özelliğine sahip.

NetDurumu: Bilgisayarınıza bağlananların listesini ve onların bilgilerini görün. Aynı zamanda size anormal bağlantıları da (casus yazılımlar) gösterir.

Pop-Up Engelleyici: Otomatik olarak pop-up pencerelerini engeller.

Geçmiş, Bellek ve Çerez Silici: URL çubuğundaki tek bir tuş tıklaması ile bütün internet geçmişinizi ve bilgisayarınızda depolanan bilgileri silebilir, izinizi kaybettirebilirsiniz.

Hatırlatıcı: Wichio size istediğiniz zaman saati hatırlatacak ve böylece hiç bir şeyi kaçırmayacaksınız.

Otomatik Yenileyici: Belirlediğiniz web sayfasını istediğiniz saatte yeniler.

Kaynağı Göster: Sistem kaynaklarının ne kadarının kullanıldığını size gösterir ve eğer 10un altına düşerse, sistemin sağlığı için ve çökmemesi için sizi uyarır (win95/98/ME için geçerlidir).

IPmi göster: Internete bağlandığınızda size IP adresinizi gösterir. Hem gerçek IP adresinizi hem de Yerel IP adresinizi gösterir. Otomatik Bağlanma: Bu özellik sizi çevirmeli bir bağlantı kullanıyorsanız belirttiğiniz olayla beraber (bir program başlayınca, belirli bir saatte vs) otomatik olarak internete bağlayacak.

Otomatik Bağlantı Koparma: Bu özellik sizi belirttiğiniz olayla beraber (bir program başlayınca, belirli bir saatte, indirme işlemi bitince vs) otomatik olarak internetten koparacak.

Bağlantıyı Canlı Tutma: Her 30 saniye küçük aktiviteler ile beraber bağlantınızı canlı tutar ve kopmasına engel olur.

Hızlı Arama: Google ve seçeceğiniz 20 arama motoru ile birlikte hızlı etkili arama yapabilirsiniz.
İndirme Bitince Uyarı: Eğer bir indirme işlemi yapıyorsanız bu işlem bitince sizin programladığınız bir ses ile işlemin bittiği konusunda bilgilendirilebilrsiniz.

Sözlükler: Farklı dillerin bulunduğu sözlükten istediğiniz kelimenin anlamını bulabilirsiniz.

Web Çeviricisi: Metinleri ya da seçtiğiniz web sayfalarını parça parça ya da bütün olarak birdilden diğerine çevirebilirsiniz.

Hava Durumu: Aşağı yukarı dünyadaki bütün ülkelerin ve şehirlerin hava durumunu öğrenebilirsiniz.

Metin Renklendirici: Okumakta güçlük çektiğinizde ya da değişiklik istediğinğizde istediğiniz web sayfasının yazılarının rengini zemin rengi ile kontrast oluşturacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Zemin Renklendirici: Okumakta güçlük çektiğinizde ya da değişiklik istediğinğizde istediğiniz web sayfasının zemininin rengini metin rengi ile kontrast oluşturacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Tıklama Seslendiricisi: Bir internet sitesinde bir linke tıkladığınızda bir sesin çıkmasını sağlayabilrisiniz.

Arayüz Seçimi: 4 farklı arayüzden istediğinizi seçerek ve sürekli aynı arayüzü kullanmak zorunda kalmazsınız.

Seslendirme: 20 farklı programlanmış sesi dinleyin ve aralarından istediğinizi seçin.

Not:Bu özellik için Microsoft Speech API 4.0 sisteminizde olmalıdır.
Bu kadar çok özellik, gerçektende çok başarılı bir tarayıcıyı ortaya koymuş. Bu güzel özelliklerin dışında, burada sayılmayan birkaç küçük özelliğide eklemek gerekirse; Otomatik Form Doldurucusu: Internette gezerken sitelere üye olmak istediğinizde ya da kullanıcı adı ve şifre girmeniz istendiğinde her seferinde uğraşmak yerine otomatik olarak bu işi kolayca yapabilirsiniz.

Sayfa Açıcı: Kapanan sayfaları tekrar açabilir, böylece yanlışlıkla kapattığınız sayfalardaki önemli bilgileri kaçırmamış olursunuz.
Ve daha birsürü özellik... Wichio gerçektende küçük boyutuna rağmen çok güzel özellikler vaad ediyor. Birçok programın yaptığı işi tek başına yapıyor ve bilgisayarınızı program çöplüğü olmaktan kurtarıyor. Program 45 günlük deneme sürümü ile beraber geliyor ve tam sürümü 29.00$