xplorer2 3.0.0.4 (windows)

xplorer2

xplorer2
ÜCRETSİZ
İndir 2.10 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Xplorer 2 programını kullanarak diskinizdeki tüm dosyaları ve dizinleri kolayca yönetebiliyorsunuz.

Xplorer2 programı, Windows işletim sistemi kullanıcılarının işletim sisteminin kendi dosya gezgininden memnun olmamaları halinde deneyebilecekleri alternatif gezginler arasında yer alıyor ve 21 günlük bir deneme sürümüyle birlikte geliyor. Bu sürümde tüm fonksiyonlarının aktif olarak çalışması sayesinde programı tam olarak anlamanız, denemeniz ve daha sonra satın almaya karar vermeniz de mümkün diyebilirim.

Programın temel olarak iki ayrı paneli bulunuyor ve bunları aynı anda görüntüleyerek birbirleri arasında işlem yapmak mümkün. Tek panelli yapı yerine bu tip iki panelin kullanılması sayesinde hem içinde bulunduğunuz klasörde hem de taradığınız diğer klasörlerde ortak işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

Xplorer2’yi kullanırken herhangi bir doküman, resim, müzik, video ya da diğer dosya üzerinde önizleme işlemi gerçekleştirebiliyor ve böylelikle dosyayı açmadan içerisinde ne olduğunu da görüntüleyebiliyorsunuz. Elbette dosya arama, dosya özelliklerini görme, diskte kalan yeri grafiklerle görme ve klasör eşleme gibi pek çok gelişmiş seçenek de yine uygulamanın kabiliyetleri arasında yer alıyor.

Programda yer alan diğer temel özellikleri listelemek gerekirse;

  • Kopyalama, silme, yeniden adlandırma
  • Dosya adlarına göre renklendirme
  • DOS komutları uygulama
  • Kopya dosyaları tespit etme
  • Kolay kullanımlı arayüz

Eğer disklerinizde yer alan tüm dosyaları inceleyebilmek ve işlemler yapabilmek için yeni bir dosya yöneticisi arıyorsanız göz atmadan geçmemeniz gereken programlar arasında yer aldığını söyleyebilirim.