Android for Work App

Android for Work App
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android for Work App uygulaması sayesinde mobil cihazınızdaki kişisel ve iş verilerinizi birbirinden ayırabiliyorsunuz.

Android for Work App uygulaması, aynı akıllı telefonda hem kişisel bilgilerini hem de iş bilgilerini barındıran Android kullanıcıları için hazırlanmış resmi bir Google uygulaması olarak karşımıza çıktı. Özellikle kişisel bilgilerinin iş bilgileri ile karışmasına engel olmak isteyen, bunun yanında iş verilerinin güvenliğinin de artmasını siteyen kullanıcılar göz atmalılar.

Google'ın Android for Work hizmetiyle partnerliği bulunan şirketlerin çalışanlarının uygulamaya erişim sağlayabilmeleri ise maalesef karşımıza çıkan dezavantajlardan bir tanesi. Zira şirketiniz resmi olarak bu konuda Google'la çalışmıyorsa bireysel olarak faydalanmanız için herhangi bir şans bulunmuyor.

Uygulamayla birlikte gelen temel özellikler şu şekilde sıralanıyorlar:

  • Şifrelenmiş iş verileri
  • İşe özel uygulamalar
  • Verimlilik araçları
  • Uzaktan veri imha etme yeteneği
  • Uygulama dağıtımında admin kontrolü

Android cihazınızda yer alan iş uygulamaları, Android for Work App uygulaması sayesinde bir merkezden bir IT yöneticisinin kontrolüne verilebiliyor ve böylece herhangi bir işlem yapmadan şirket politikanıza göre gerekli olan tüm iş verileri telefonunuza otomatik olarak indiriliyorlar.

Uygulamanın arayüzünün de oldukça basit olması ve kontrol imkanlarının oldukça geniş olması, sık sık iş güvenliği konusunda akıllı telefonuna güvenmekte zorlanan kullanıcıların biraz daha rahat etmesini sağlayacaktır.

YORUMLAR