Bitdefender Carrier IQ Finder

Bitdefender Carrier IQ Finder
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bitdefender Carrier IQ Finder, Carrier IQ casus yazılımının Android cihazınızda yüklü olup olmadığını gösteriyor.

Bitdefender Carrier IQ Finder, cihazın kullanımına ilişkin operatör veya cep telefonu üreticilerine bilgi veren bir yazılım olan Carrier IQ’yu tespit edebilen ufak boyutlu ve ücretsiz bir araç.

Operatörler veya cep telefonu üreticilerinin ürünlerini geliştirebilmek adına akıllı telefon ve tabletlere yükledikleri ancak kullanıcının varlığından haberdar olmadığı bir yazılım olan (Casus yazılım da diyebiliriz.) Carrier IQ’nun Android cihazınızda yüklü olup olmadığını kısa bir süre içerisinde gösterebilen Bitdefender Carrier IQ Finder uygulaması oldukça basit bir şekilde çalışıyor. Uygulamayı açar açmaz tarama işlemi otomatik olarak başlıyor. Bu esnada cihazınızda yüklü tüm uygulamalar ve dosyalar kontrol ediliyor. Ardından yani tarama bittiği vakit Carrier IQ’nun bulunup bulunmadığını görebiliyorsunuz. (Yeşilse bir güvenlik sorunu yok ancak kırmızı ise Bitdefender Mobile Security uygulamasını Android cihazınıza indirmenizi tavsiye ederim.)

İşletim sisteminin bir parçası olarak değil, cep üreticisi ve operatör tarafından yüklenen Carrier IQ yazılımının Android cihazınızda var olup olmadığını kısayoldan öğrenebileceğiniz ücretsiz ve güvenilir bir uygulama arıyorsanız Bitdefender tarafından geliştirilen Carrier IQ Finder’ı indirmenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR