Bitdefender USSD Wipe Stopper

Bitdefender USSD Wipe Stopper
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bitdefender USSD Wipe Stopper, hackerların USSD kodları ile cihaza uzaktan erişimi engelleyen bir Android güvenlik uygulaması.

Bitdefender USSD Wipe Stopper, hackerların USSD komutları ile Android cihazımıza uzaktan erişmelerini engelleyen bir güvenlik uygulaması ve tamamen ücretsiz indirip kullanabiliyoruz.

Arama yapmadan tuş takımı üzerinden girilen, cihaz ve operatör ile ilgili bazı işlemlerin yapılmasını mümkün kılan USSD kodlarını çok sık olmasa da kullanıyoruz. Bu kodlar arasında en çok kullandığımız cihazın IMEI numarasını gösteren *#06# ve kalan kullanım hakkımızı gösteren *123#. Bunları kullanmanın hiçbir zararı yok ancak hackerlar USSD kodu olarak geçen bu kodlar arasından kötü olanları (uzaktan erişimi, veri silinmesini mümkün kılan kodlar) seçiyorlar ve bu sayede cihazımıza yetkisiz erişim sağlayabiliyorlar. Yetkisiz erişim sonrasında PIN, güvenlik kodu ve şifrelerimiz değişmiş; cihazımız fabrika ayarlarına dönmüş veya cihazımızdaki tüm veriler silinmiş olabiliyor. Peki bu tehditlerden etkilenmemek için ne yapmak gerekiyor? Bu noktada Android cihazımızı güvenli tutmak adına USSD uygulamalarından faydalanabiliriz. Bitdefender'ın USSD Wipe Stopper da bunlardan biri.

Hackerların Android cihazımıza uzaktan istek göndermelerini engelleyerek verilerimizin silinmesinden cihazımızın fabrika ayarlarına sıfırlanmasına kadar tüm güvenlik risklerini ortadan kaldıran ve cihazımızı tek dokunuşla güvenli hale getirmemize izin veren Bitdefender USSD Wipe Stopper, oldukça eski bir uygulama olmasına ve uzun süredir güncellenmemesine rağmen Android 5.0 Lollipop cihazlarda da sorunsuz bir şekilde çalışmakta.

YORUMLAR