ClearLock

ClearLock
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

ClearLock uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızın kilit ekranı şifresinin belli koşullara göre aktif veya pasif olmasını sağlayabiliyorsunuz.

ClearLock uygulaması, Android mobil cihazının güvenliğine değer veren ancak bunu yaparken devamlı olarak şifre veya desen girmekten sıkılanlar için hazırlanmış alternatif bir güvenlik uygulaması diyebilirim. 5 gün boyunca ücretsiz olarak kullanılabilen ve daha sonra tam sürümü almanızı gerektiren uygulama, çok kolay bir arayüzle birlikte kolayca güvenlik seçeneklerinin özelleştirilebilmesini sağlıyor.

Uygulamanın temel işlevi, bağlı bulunduğunuz Wi-Fi veya Bluetooth ağlarına göre bir güvenlik mekanizması ayarlayabilmenize izin vermesi. Yani, evdeki internet ağınıza bağlandığınızda Android'in sizden kilit ekranı şifresi sormamasını sağlayabiliyor, fakat dışarıda olduğunuzda ya da iş yerinizdeki ağa bağlandığınızda ise desen veya şifre sormasını sağlayabiliyorsunuz. Böylelikle bulunduğunuz konuma göre bir güvenlik sistemini devreye sokarak güvenliği elden bırakmadan daha kolay bir şekilde mobil cihazınızdan faydalanmak mümkün hale geliyor.

Fakat bu iş için kilit ekranınızın şifresini Android'in kendi seçenekleri içerisinden değil ClearLock'un menülerinden ayarlamanız gerekiyor. Eğer Android içerisinden ayar yaparsanız bunun yeniden uygulama tarafından değiştirileceğini unutmayın. Ayrıca uygulamanın kaldırılması için içerisindeki menülerden faydalanmanız gerekiyor, zira uygulama Android'in kendisi tarafından kaldırılamıyor. Bu anlamda biraz karmaşık olabildiğini belirtmek gerek.

WiFi bağlantıların yanında Bluetooth bağlantıları da şifre tetiklemesi için kullanabilen uygulama, böylelikle internet gerektirmeden de güvenlik ayarlarının yapılmasını sağlayabiliyor. Fakat daha fazla seçenek sunmaması nedeniyle ücretli bir uygulamaya göre yetersiz kaldığını da söyleyebilirim.

Eğer alternatif bir güvenlik uygulaması arıyorsanız deneme sürümüne bakabilir ve beğenirseniz satın alabilirsiniz.

YORUMLAR