Companion

Companion
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Companion uygulamasını kullanarak sokaktaki can güvenliğinizi Android cihazlarınızla kolayca sağlayabiliyorsunuz.

Companion uygulaması, son dönemlerde karşımıza çıkan oldukça ilginç güvenlik uygulamaları arasında yer alıyor. Günlük hayatta dolaştığınız yerlerdeki güvenliğe dair şüpheleriniz varsa Android cihazlarınızdan kullanabileceğiniz Companion uygulaması sayesinde her zaman güvenli hissedebiliyor, başınıza bir şey gelmesi halinde tanıdıklarınızı ve güvenlik görevlilerini haberdar edebiliyorsunuz. Her ne kadar uygulamanın bazı işlevleri için yurtdışında olmak gerekse de temel işlevleri Türkiye'den kullanmak da mümkün oluyor.

Uygulamayı kullanırken ilk olarak başlangıç noktanızı ve bitiş noktanızı harita üzerinden seçiyorsunuz. Bu seçtiğiniz rotayı takip etmesini istediğiniz tanıdıklarınızı da uygulama içerisinden ekledikten sonra onlara sizin an ve an konumunuzu takip edebilecekleri bir link gönderiliyor. Bu esnada tabii ki GPS bağlantısının da aktif olması gerekiyor.

Herhangi bir şekilde koşmaya başlarsanız, zamanında yerinize varamazsanız, telefonunuzun kulaklığı çıkarılırsa veya uygulamada yer alan tehlike butonuna basarsanız bu bilgilerin hepsi direkt olarak sizi takip edenlere iletiliyor ve tehlikede olduğunuza dair bilgi edinmeleri sağlanıyor. Bazı ülkelerde panik butonu sayesinde çevredeki polis karakollarına otomatik bilgi ulaştırılması da mümkün hale geliyor fakat ülkemizde maalesef bu özellik henüz geçerli durumda değil.

Ayrıca tanıdıklarınızın sizin durumunuzu sormak için kullanabilecekleri bir sorgu butonu da mevcut. Bu butonla gelen bildirime 15 saniye boyunca cevap vermezseniz bu konuda tüm ekli kişiler bilgilendiriliyorlar ve acil bir durum olup olmadığı anlaşılabiliyor. Acil durum telefonlarını aramak için kullanabileceğiniz bağlantılar da yine Companion içerisinde yer alıyor.

Eğer sokaktaki güvenliğinizden emin olamıyorsanız kesinlikle denemeden geçmemeniz gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR