Dr. Computer 1.08 (Android)

Dr. Computer

Dr. Computer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dr. Computer'da karşımıza çıkan sayılarla denklemler kurarak bizden istenen sayılara ulaşmaya çalışıyoruz.

Dr. Computer hem tablet hem de akıllı telefonlarınız üzerinde oynayabileceğiniz keyifli bir matematik denklemi çözme oyunudur. Sıkıcı ve tekdüze ilerleyen oyunlar yerine biraz daha zihin egzersizi yaptırabilecek bir oyun arıyorsanız Dr. Computer mutlaka denemeniz gereken oyunlar arasında yer alıyor.

Oyunda gerçek zamanlı olarak rakiplerle mücadele ediyoruz. Bu mücadelede karşımıza çıkan denklemleri çözmeye ve sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Ekranın üst kısmında belli sayılar sunuluyor. Bizim elimizde ise bu sayılarak ulaşmak için kullanabileceğimiz renkli sayılar var. Dört işlem kullanarak ekranın üst kısmında bulunan sayılara ulaşmaya çalışıyoruz. Oyunda başarılı olabilmek için çok hızlı işlem yapmamız gerekiyor. Çünkü rakip de o anda boş durmuyor ve tüm zeka potansiyeliyle işlemlere sonuç arıyor.

Oyunda sınıf tahtası gibi görünen bir oyun ekranı var. Sanki matematik öğretmeni bizi tahtaya sözlüye kaldırmış ve biz de tahta önünde cebelleşiyoruz. Bu yönden uygulama epey eğlenceli bir deneyim sunuyor.

Genel olarak değerlendirecek olursa Dr. Computer boş zamanlarını zihin egzersizi yaparak değerlendirmek isteyen kullanıcıların mutlaka denemesi gereken türden bir oyun.

YORUMLAR