HKS Mobil 1.1 (Android)

HKS Mobil

1.1
HKS Mobil
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

HKS Mobil uygulaması, marketlerdeki meyve ve sebzelerin üretim bilgilerine ulaşma imkanı sunuyor.

HKS Mobil uygulaması ile Android cihazlarınızdan meyve ve sebzelerin üretim bilgilerine ulaşarak her daim taze ürünler satın alabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen HKS Mobil uygulaması, Hal Kayıt Sistemi’nde yer alan bilgileri sizlere sunuyor. Çeşitli market ve manavlarda satışa sunulan meyve ve sebzelerin bilgilerine elektronik ortamda erişim imkanı sunan bu sistem sayesinde üretici bilgisi, üretim yeri, üretim bölgesi ve üretim yöntemi gibi bilgileri görebileceksiniz. Bunun yanında, karşılaştırma yapabilmeniz açısından geçmiş fiyat bilgilerini de inceleyebileceğiniz uygulama sayesinde meyve ve sebzelerin taze olup olmadığını, gerçekten adında geçen bölgede mi yetiştiğini vb. sorularınızın yanıtına ulaşabileceksiniz.

Uygulama üzerinden sorgulama yapabilmek için, satış mağazalarında ürünlerin kare kodlu etiketlerini taratmanız yeterli oluyor. Barkod okuma seçeneğini kullanamadığınızda ise Künye Sorgulama butonundan etiketteki numaraları girerek sorgulama yapabiliyorsunuz.

YORUMLAR