PCMark 1.2.1773 (Android)
PCMark
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
 • DİL SEÇENEKLERİ

  İngilizce

 • TOPLAM İNDİRME

  188

 • Üretici

  Futuremark

PCMark uygulaması ile Android cihazınızın performans ve pil ömrünü ölçebilir, diğer modellerle karşılaştırma yapabilirsiniz.

PCMark, Android tabanlı telefon ve tabletinizin performans ve pil ömrünü ölçmek için kullanabileceğiniz bir benchmark uygulamasıdır. Yüzlerce web sitesi ve dergi tarafından kullanılan oldukça popüler bu benchmark uygulaması, tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmekte, reklam içermemekte ve kısıtlama sunmamaktadır.

Dünyanın en popüler performans testi uygulaması 3DMark'ın geliştiricisi Futuremark tarafından sunulan PCMark ile Android cihazınızın performansını ölçebilir ve diğer modeller ile kıyaslama yapabilirsiniz.

PCMark uygulamasında yükleyeceğiniz karşılaştırma testlerini kendiniz seçebiliyorsunuz. Şu anda tek bir benchmark seçeneği sunuluyor ve uygulama 23MB olmasına karşın testi uygulayabilmeniz için 400MB boyutunda indirme yapmanız gerekiyor. İlerleyen güncellemelerle daha fazla test seçeneğinin eklenecek olması daha fazla alana ihtiyaç duyacağınız anlamına gelse de dilediğiniz testi kaldırma opsiyonunuzun olması bu sorunu çözüyor.

PCMark uygulaması şu anda Work performance (Performans testi) ve Work battery life (Pil ömrü testi) olmak üzere iki seçenek sunuyor. “RUN” butonuna dokunduğunuzda test başlıyor. Test sonucunda elde ettiğiniz sonucu diğer Android tablet ve telefon modelleri ile karşılaştırabiliyor, cihazınızın zayıf yönlerini görebiliyorsunuz. Ayrıca testin uygulaması sırasında işlemci saat frekansını, işlemcinin kullanımını, sıcaklık ve batarya şarj seviyesini grafik üzerinde görebiliyorsunuz.

PCMark Sistem Gereksinimleri:

 • Anroid 4.1 ve üzeri işletim sistemi
 • 1GB RAM
 • OpenGL ES 2.0 uyumlu ekran kartı
 • 23MB (Uygulama için), 423MB+ (Testler için) boş alan

YORUMLAR