Tinkerplay

Tinkerplay
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

3 boyutlu yazıcılar için model tasarımı yapabileceğiniz ücretsiz bir uygulama.

Autodesk şirketinin yeni uygulaması olan Tinkerplay, 3 boyutlu yazıcılar ile haşır neşir olmak isteyenler için kolay ve eğlenceli bir yol sunuyor. 3 boyutlu tasarımlarınızı hazırlamanızı sağlayan bu uygulama yine 3 boyutlu yazıcılarla uyumlu olduğu için çalışmalarınızı zahmetsiz bir şekilde ürün olarak elde edebiliyorsunuz. Uygulama konusunda iddialı olan Autodesk, Tinkerplay'i tüm platformlara çıkardı.

Şirketin Modio isimli bir uygulamayı satın almasından sonra piyasaya giren Tinkerplay, gerçekleştirdiğiniz 3 boyutlu tasarımları yazıcıdan çıktı olarak almanızı sağlayan bir tasarım uygulaması. Sanatçı ruhunuzu ön plana çıkartmaya yönelik çalışmalarınızı mobil cihazınızda mümkün kılan uygulama, seçenekleriyle göz dolduruyor.

Farklı nesneleri bir araya getirerek bütünsel tasarımın neye benzeyeceği konusunda ön fikirlerinizin oluşmasını sağlayan Tinkerplay, yine bu parçaları ayrı ayrı çıktılar halinde alıp el ile birleştirmenizi sağlıyor. Uygulamanın en güzel yanlarından bir tanesi de ücretsiz olarak indirilebiliyor olması.

Kendi model kütüphanesi bulunan Tinkerplay, size birçok hazır tasarlanmış ürünü kullanıma sunuyor. Böylece tasarım yapmak zorunda kalmadan veya modelinizin tasarlamak istemediğiniz kısmını kalıp olarak kullanarak 3 boyutlu modelleme ve çıktı alabilmeniz mümkün. Multi touch desteği sayesinde kullanım kolaylığın konusunda da ödün vermeyen uygulama hünerli parmaklarınızla işe girişmenize imkan tanıyor.

Ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulama ile kendi tasarımlarını gerçekleştirip bunları çıktı olarak alabiliyorsunuz. Tabii ihtiyacınız olan bir başka ürün de yakınlarda olmasını umacağınız bir 3 boyutlu yazıcı.

YORUMLAR