Trend Micro Heartbleed Detector

Trend Micro Heartbleed Detector
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Trend Micro Heartbleed Detector, mobil cihazınızın ve uygulamaların Heartbleed açığından etkilenip etkilenmediğini tespit eden bir güvenlik uygulamasıdır.

Trend Micro Heartbleed Detector, Android tabanlı telefon ve tabletinizi tarayarak güvenlik riskiyle karşı karşıya olup olmadığınızı gösteren bir güvenlik uygulamasıdır. Mobil cihazınızın, mobil cihazınızda yüklü uygulamaların, bulut servislere erişen uygulamaların Heartbleed açığından etkilenip etkilenmediğini bu ücretsiz ve basit uygulama ile öğrenebiliyorsunuz.

Açık kaynak kodlu şifreleme yöntemi olan OpenSSL’in eski sürümünü kullanan web sitelerinde görülen Heartbleed açığı, bugüne kadarki en büyük güvenlik açığı olarak belirtiliyor ve bu açıktan nasibini almış onlarca şirket, milyonlarca kullanıcı var. Hal böyle olunca güvenlik şirketleri harekete geçti ve kullanıcıları bu ses getiren güvenlik açığından korumak için uygulamalar geliştirmeye başladı. Bu uygulamalardan birisi de önemli güvenlik yazılımlarından biri olan Trend Micro tarafından geliştirilmiş Heartbleed Detector. Derin tarama uygulayan bu uygulama sayesinde açıktan etkilenip etkilenmediğinizi kolayca öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca açığın neden oluştuğu ve hangi güvenlik riskiyle karşı karşıya olduğunuzu da görebiliyorsunuz.

Mobil cihazınızı ve mobil cihazınızda yüklü uygulamaları tarayarak size rapor sunan ayrıca bu açık hakkında kısa bilgilendirmeler yapan Heartbleed Detector’ı hiçbir ücret ödemeden kullanabiliyorsunuz. Heartbleed açığı hakkında detaylı bilgiye Heartbleed Nedir? ve Heartbleed'den Nasıl Korunulur? adlı blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR