2014 Yılının En İyi Android Oyunları

2014 yılını geride bırakırken Android cihazlarında da yeni standartlar kendini göstermeye başladı. Bunların arasında kamera kalitesi önemli de olsa oyunseverler için farklı beklentiler mevcut. Günümüzün amiral gemileri 4 çekirdekli işlemciler, 3 GB RAM v

Skulls of the Shogun, Heroes Charge & Goat Simulator

Skulls of the Shogun

Xbox 360 ve Windows 8 üzerinde ciddi bir hayran kitlesi yarattıktan bir sene sonra Android'e de ulaşan Skulls of the Shogun, ana karakterin canlı tutulması gerektiği bir strateji oyunu. Aslında durum çok ironik, çünkü kontrol ettiğiniz Shogun, savaşta hain bir bıçak darbesi tarafından öldürülüp arafta savaşan bir iskelet yığını. Savaştan kalma gururlu intikamını almak için ordularını seferber eden komutanımız topladığı atlı süvarileri, piyadeler ve okçuları stratjik bir şekilde yöneterek hayatını ikinci kez yitirmeden zafere ulaşmak zorunda. Online ortamda da büyük beğeni toplayan Skulls of the Shogun strateji sevenlerin vazgeçemeyeceği bir oyun.

Heroes Charge

DoTA oynamış olanların ilk 5 dakika içerisinde fark edecekleri güzel bir sürpriz barındıran bu oyun aslında sıra tabanlı bir savaş oyunu. Ancak oyun içerisinde edindiğiniz karakterlerin her biri aslında birer DoTA kahramanı. Tıpkı MOBA oyunundaki gibi seviye atladıkça yetenekler atayabildiğiniz savaşçılarınıza yine özellikleri arttıran silahlar, kıyafetler ve eşyalar verebiliyorsunuz. Uygun bir takım kompozisyonu yaratmaya çalıştığınız oyunda mütemadiyen rakiplerle savaşmanız gerekiyor. Bunun haricinde sizi bekleyen büyük bir oyun derinliği olmasa da elde olan imkanlar eğlenceli bir deneyimi garantiliyor.

Goat Simulator

Herkesin anlamsız bir şekilde bakmasına neden olsa da açık dünya oyunlarına akıllı bir eleştiri getiren Goat Simulator PC üzerinden kendi küçük devrimlerini yaratmıştı. Buna ilave olarak mobil cihazlara da ulaşan oyun, optimize edilmiş grafiklerle aynı oyun deneyimini yaşamanızı sağlıyor. Bildiğiniz gibi şehir ortasında dolaşan dertli bir keçiyi oynuyorsunuz. Ne var ki bilmiyor olabileceğiniz şey, şehirdeki diğer insanların da sıradışı aptal olması ve fizik motoruyla da mantığa meydan okuyan bir evrende bulunmanız. Yaptığınız her saçmalık için ödüllendirildiğiniz için oyunda çılgınlığın son raddesine ulaşabiliyorsunuz.

  1. 2014 Yılının En İyi Android Oyunları
  2. METAL SLUG DEFENSE, Dragon Coins & Wind-up Knight
  3. Abyss Attack, Respawnables & Boom Beach
  4. Hitman GO, Sky Force 2014 & Monument Valley
  5. Dungelot 2, SoulCraft 2 & FIGHTBACK
  6. Wayward Souls, Gangstar Vegas & THE KING OF FIGHTERS '98
  7. Skulls of the Shogun, Heroes Charge & Goat Simulator
  8. Beach Buggy Racing, Snow Bros & Escape the Hellevator!
  9. Goblin Quest: Escape!, Fields of Battle, Battle of Heroes
  10. The Last Door, Hearthstone & World of Tanks Blitz

YORUMLAR