2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları

En iyi bilgisayar programlarının görevlerine göre farklı kategoriler altında listelendiği "2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları" yazımızda, işinize yarayacak tüm bilgisayar programlarını bulabilirsiniz.

En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri

Dropbox

Dropbox, bulut tabanlı depolama servisleri arasında yer alan epey popüler seçeneklerden bir tanesi. Tamamen ücretsiz olarak sunulan Dropbox sayesinde tüm dosya türlerini, fotoğrafları ve videoları bulut hesabımızda saklayabilme şansına sahip oluyoruz. Dropbox hesabımızda sakladığımız tüm dosyalara internet bağlantımız olduğu sürece anında erişim sağlayabilme imkanımız var.

Dropbox'ın en iyi tarafları arasında kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması ve masaüstünde kullanabileceğimiz versiyona da sahip olması geliyor. Masaüstü versiyon sayesinde dosyaları direkt olarak sürükle bırak yöntemiyle upload edebiliyoruz.

Google Drive

Google'ın popüler servislerinden olan Drive, kullanıcılara dokümanlarını ve dosyalarını online olarak saklama şansı tanıyor. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğimiz bu servis yüksek depolama alanına sahip ve kullanıcılara herhangi bir konuda limit getirmiyor.

Servisin en önemli özellikleri arasında sürükle bırak metoduna destek sunması bulunuyor. Dosya yöneticileri ile uğraşmaya gerek duymadan dosyalarımızı direkt olarak servise atabiliyoruz. Eğer istersek dosyaları belirli kişilerle paylaşabiliyoruz.

OneDrive

OneDrive, Microsoft tarafından geliştirilen bir bulut depolama servisi olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğimiz OneDrive sayesinde tüm dosyalarımızı ve dokümanlarımızı çevrimiçi olarak saklayabilme şansına sahip oluyoruz.

Servisi kullanabilmek için internet bağlantısına ihtiyacımız var. Diğer bulut depolama servislerinde olduğu gibi OneDrive'da da hernagi bir zaman ve mekan kısıtlaması bulunmuyor. Çapraz platform desteği sunan OneDrive'ı farklı cihazlar üzerinde de kullanabiliyoruz. OneDrive'ın Android, iOS ve hatta Mac OS X versiyonları dahi bulunuyor.

Dosya, doküman ve videolarınızı tek bir kaynakta saklamak istiyorsanız OneDrive ideal bir seçim olacaktır.

Box

Box, 10GB'lık devasa depolama alanı sunan bir depolama servisi. Kullanıcı dostu arayüzü ve pratik kullanım özellikleriyle artı puan toplayan Box sayesinde önemli dosyalarımızı, videolarımızı, dokümanlarımızı ve resimlerimizi her an ulaşılabilir olarak saklama şansına sahip oluyoruz.

Arama butonuna da sahip olan Box üzerinde aradığımız dosyayı bulmak çok kolay bir hale getirilmiş. Buna ek olarak istediğimiz dosyayı direkt link olarak kopyalayıp iş arkadaşlarımızla paylaşabiliyoruz. Linki paylaştığımız kişiler dosyaya erişim sağlayabiliyorlar fakat geri kalan arşivimize erişim sağlayamıyorlar. Güvenliği üst düzeyde tutan Box'ı internet bağlantımızın olduğu her durumda kullanabiliyoruz.

Yandex.Disk

Bir diğer bulut depolama alternatifimiz ise Yandex.Disk. Rakipleri gibi ücretsiz olarak sunulan bu servis ile birlikte bilgisayarımızda bulunan dosyalarımızı zahmetsiz ve hızlı bir şekilde Yandex.Disk hesabımıza aktarabiliyoruz.

Kullanıcı dostu özellikleriyle beğeni kazanan Yandex.Disk'te dilersek klasör oluşturabiliyor ve dosyalarımızı bu klasörler üzerinde saklayabiliyoruz. Elbette istediğimiz zaman dosya taşıma ve klasör silme işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

Yandex.Disk üzerinde tuttuğumuz belgelerden link çıkarak çalışma arkadaşlarımızla paylaşabilme imkanımız da var. Sonuç olarak Yandex.Disk, kullanışlı bir bulut depolama servisi ve tercihini Yandex'ten yana kullananların denemesi gereken bir seçenek.

MEGA Sync

En popüler dosya barındırma ve paylaşım servislerinden olan MEGA için özel olarak geliştirilen MEGAsync'i kullanarak kişisel dosyalarımızı ve dokümanlarımızı servis üzerine yedekleyebiliyoruz.

Programı kullanabilmek için öncelikle MEGA kullanıcı hesabımızın olması gerekiyor. Gereken bilgileri girdikten sonra dosyalarımızı hesabımıza aktarmaya ve daha önceden aktarmış olduğumuz dosyaları indirmeye başlayabiliyoruz.

Son derece güvenli bir altyapıya sahip olan MEGAsync, kullanışlı bulut depolama servisi MEGA'yı tercih edenlerin kaçırmaması gereken bir program.

 1. 2015 Yılının En İyi Bilgisayar Programları
 2. En İyi Antivirüs Programları
 3. En İyi Zararlı Yazlım Temizleme ve Casus Yazılım Engelleme Programları
 4. En İyi Güvenlik Duvarı Programları
 5. En İyi Disk Birleştirme Programları
 6. En İyi Silinen Dosyaları Geri Getirme ve Dosya Kurtarma Programları
 7. En İyi Dosya Kaldırma ve Silme Programları
 8. En İyi Dosya Yedekleme ve Senkronizasyon Programları
 9. En İyi Sistem Bakım ve Bilgisayar Hızlandırma Programları
 10. En İyi İnternet Tarayıcılar (Browserlar)
 11. En İyi E-Posta (Email) İstemcileri
 12. En İyi Mesajlaşma ve İletişim Programları
 13. En İyi Resim ve Fotoğraf Görüntüleme Programları
 14. En İyi Resim, Fotoğraf Düzenleme ve Çizim Programları
 15. En İyi Müzik Oynatıcılar (Çalarlar) ve Ses Düzenleme Programları
 16. En İyi Video Oynatıcılar ve Video Düzenleme Programları
 17. En İyi Dosya Sıkıştırma ve Sıkıştırılmış Dosya Açma Programları
 18. En İyi Dosya ve Disk Yöneticileri
 19. En İyi Çevrimiçi Dosya Depolama Servisleri
 20. En İyi Metin Editörleri ve Ofis Programları
 21. En İyi PDF Okuma, Hazırlama ve Düzenleme Programları
 22. En İyi CD/DVD/Blu-ray ve Disk Yazma Programları
 23. En İyi Dosya İndirme Programları
 24. En İyi Uzak Masaüstü Programları

YORUMLAR