Akıllı Kilit ''Goji'' İncelemesi

Akıllı kilit Goji, kapılarda gördüğümüz klasik kilit modelinden çok farklı olarak, evinizin güvenliğini sağlamak için üretilmiş elektonik kilit sistemidir. Oldukça modern görünüme sahip bu kilit, parlak metal ile kaplı ve LED ekrana sahip. İlk bakışta ke

Akıllı Kilit ''Goji'' İncelemesi

Akıllı kilit Goji, kapılarda gördüğümüz klasik kilit modelinden çok farklı olarak, evinizin güvenliğini sağlamak için üretilmiş elektonik kilit sistemidir. Oldukça modern görünüme sahip bu kilit, parlak metal ile kaplı ve LED ekrana sahip. İlk bakışta kesinlikle kapı kilidi olduğunu anlamanıza imkan yok.
Kickstarter benzeri yaratıcı proje sitelerinden indiegogo üzerinden halka sunumu yapılarak ürünü piyasaya çıkarmak için gerekli olan bütçe arayışına giren üreticiler istedikleri parayı çoktan elde ettiler. Fakat kampanyanın bitimine hala 16 gün var ve bu süre içinde destekçi olabilirsiniz.


Evinizin güvenliğini sağlayabilmek için kullanacağınız bu kilit, akıllı telefonlarınız ile kontrol ediliyor. Ekranında kapınızın kilitli olup olmadığını, saati, tarihi ve yapılan tüm giriş çıkışların zamanlarını gösteriyor.
İçinde bulundurduğu kamera sayesinde, kilidi açan kişilerin resmini çekerek mobil cihazınıza gönderen bu akıllı kilit bu sayede evinize kimin girdiğini bilmenizi sağlıyor. Ayrıca kilit etrafındaki tüm etkinlikleri kaydederek daha sonra mobil uygulama üzerinden kontrol etmenize imkan sağlıyor.
En güzel özelliklerin birisi ise elektronik anahtar kullanabiliyor olmanız. İstediğiniz kişilere mesaj yada e-posta yoluyla elektronik anahtar yollayarak, sınırsız giriş izni verebilir yada belirlediğiniz tarih ve saatlerde giriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Evlerini kısa süreli kiralayanlar, evine tamir ve tadilat işlemi yaptırmak isteyenler veya bebek bakıcısı bulunanlar için çok kullanışlı olan elektronik anahatarların bilgilerini istediğiniz an değiştirerek kontrolü sağlayabilirsiniz.

Bu ürünü piyasaya sürebilmek için bütçe desteğine ihtiyacı olan üreticilerin, indiegogo sitesi üzerinde proje başlatarak, 278 $ fiyat ile piyasaya çıkarmayı planladıkları 1 Goji akıllı kilit, 4 elektronik anahtar ve 2 mekanik yedek anahtarı 235 $ bağış yaparak ilk elde edenlerden olma fırsatı sunuyor. 2 adet almak isteyenler içinde kampanyası olan ürün 834 $ yerine 635 $ bağış yapılarak elde edilebiliyor. Ayrıca 1 $'lık bağış seçeneği de bulunan ürüne destek vermek isterseniz ürünün indiegogo sitesi üzerinde bulunan proje sayfasına gitmek için http://www.indiegogo.com/projects/goji-smart-lock.

Akıllı Kilit ''Goji''
TEKNOLOJİ

Akıllı Kilit ''Goji''

Akıllı kilit Goji, evinizin güvenliğini sağlarken sizede rahatlık sunuyor. Kickstarter benzeri proje sitesi indiegogo'da başlatılan kampanya ile destekçi toplamaya çalışan üreticiler, ürünü en kısa sürede piyasaya sürmek istiyor.

YORUMLAR