Alive! İle Live Photo'larınıza Bambaşka Görünüm Kazandırın

Alive! ile Live Photo'larınızı filtre ve efektlerle süsleyin, düzenleyin.

Alive! İle Live Photo'larınıza Bambaşka Görünüm Kazandırın

iPhone 6s’in basınca duyarlı ekran teknolojisinden destek alan yeni bir özellik olarak karşımıza çıkan Live Photos günlük kullanımda çok sık kullandığımız bir şey değil ancak zaman zaman sevdiğimiz bir kişinin fotoğrafına dokunup o anı kısa süreliğine de olsa canlandırmak adına güzel. Live Photos’un şu an için tek kötü yanı düzenlemeye kapalı olması. Yani Live Photo’larınıza efekt vermek istediğinizde bunu yapmanız mümkün değil. Neyse ki Alive! gibi tam da bu iş yaratılmış uygulamalar mevcut.

Apple’ın iPhone 6s ile birlikte sunduğu yeniliklerden Live Photos Türkçe adıyla Canlı Fotoğraf özelliğine ayrıntılı olarak girmek istemiyorum; zira “Live Photos İpuçları ve Püf Noktaları” yazımızda Live Photo’nun ne olduğundan nasıl çekildiğine, ne kadar alan kapladığından nasıl paylaşıldığına kadar detaylı bilgiye ulaşmanız mümkün. Bu yazımızda Live modunda çektiğiniz fotoğraflara başka bir deyişle Live Photo’larınıza nasıl efekt ve filtre uygulayacağınızdan bahsedeceğim.

Live Photo’lar için özel hazırlanmış bir efekt-filtre uygulaması olarak mağazada yerini alan Alive! ile normalde düzenlenebilir olmayan Live Photo’larınızı düzenleme şansına sahip oluyorsunuz. Uygulamanın kullanımı da son derece basit ve fazla sayıda buton veya simge içermiyor.

‘Alive!’ iOS app opens new possibilities with effects and filters for Live Photos from Daniel Gaspar on Vimeo.

Filtre, düzenleme araçları ve ses olmak üzere üç kategoriden oluşan ana ekranla bizleri karşılayan Alive!’a Live Photo’larınızı tek dokunuşla aktardıktan sonra 29 farklı filtre arasında seçim yapma; fotoğrafın parlaklık, gölge, kontrast, sıcaklık, keskinlik ayarını yapma ve Live Photo ile birlikte kaydedilen sesi kapatma şansına sahipsiniz. Filtreden geçirdiğiniz Live Photo’larınızı paylaş simgesine dokunarak doğrudan paylaşabildiğiniz gibi, video veya GIF formatında dışa aktarabiliyorsunuz.

Eski iPhone'unuzda Live Photos Çekebileceğiniz En İyi 5 Uygulama

YORUMLAR