Android İçin En İyi Sonsuz Koşu Oyunları

Otobüste, trende, işten eve, evden işe dönerken, bir kafede tek başınıza otururken vakit geçirmek için en büyük yardımcılarımız artık mobil cihazlarımız. Eskiden kitap ya da gazete okuyan herkes artık telefon veya tabletlerde oyun oynuyorlar. Bu da zaman

Klasikler

Bu bölümde artık klasikleşmiş ve kült haline gelmiş, 10 milyondan fazla indirilmiş sonsuz koşu oyunlarına göz atacağız. Fakat bunları biliyorum deyip geçmeyin, çünkü içlerinde kaçırdıklarınız olabilir.

Temple Run 2

Sonsuz koşu oyunu denilince ilk akla gelen oyun Temple Run'dır sanırım. Bunda, alanının ilk oyunu olmasının da çok büyük katkısı var. Aslında Temple Run'ı anlatmak artık çok saçma çünkü herkes biliyor fakat biz yine de biraz anlatalım.

Serinin ikinci oyun olan Temple Run 2 de aynı birincisi gibi 100 milyondan fazla indirilmeyle rekoru elinde bulunduruyor. Oyunda yine karakteriniz peşime takılan gorilden kaçmalı ve bunun için sağ, sol, aşağı, yukarı kaydırarak koşuyorsunuz.

Bu oyunda ilkinden farklı olarak ipe tutunarak ilerleme seçeneği de var. Ayrıca grafik ve seslerdeki iyileştirmeleri de göz ardı etmemeliyiz. Sonuç olarak bu kategorinin en iyilerinden olan Temple Run 2 artık bir klasik.

Jetpack Joyride

Bir diğer klasik sonsuz koşu oyunu olan Jetpack Joyride da herkes tarafından bilinenlerden bir tanesi. Oyunda kahramanımız Barry şeytani bilim adamlarının gizli laboratuvarından kaçmalı ve siz de ona yardım etmelisiniz.

Bu oyunda Temple Run'ın aksine yatay bir şekilde koşuyorsunuz. Ayrıca jet motorlu ceketiniz ile uçmalı, önünüzdeki elektrikli engellere çarpılmamalı ve karşıdan gelen füzelere de dikkat etmeniz gerekiyor.

Oyunda size verilen görevleri tamamladıkça altın kazanacak, kazandığınız altınlarla kendinize yeni jet motorlar ve kıyafetler satın alabileceksiniz. Gerçekten eğlenceli ve sürükleyici bir sonsuz koşu oyunu.

Subway Surfers

Bu kategoride kült olan bir diğer sonsuz koşu oyunumuz ise Subway Surfers. Yine yüz milyon indirmeyle Temple Run ile başa baş giden Subway Surfers da canlı ve renkli grafikleri ile dikkat çekiyor.

Oyunda amacınız sörfçü olan küçük Jake'in polis memurundan kaçmasını sağlamak. Bunun için rayların üzerinde koşuyor arada isterseniz sörfünüzle de ilerleyebiliyorsunuz. Bu arada da yoldaki altınları toplamanız gerekiyor.

Daha sonra topladığınız altınlarla yeni karakterlerin kilidini açabilir ya da karakterlerinizin özelliklerini geliştirebilirsiniz. Facebook ile de bağlanabileceğiniz bu oyun da gerçekten çok başarılı.

Agent Dash

Agent Dash da yine çok indirilen koşu oyunlarından bir tanesi. Aksiyon dolu oyun tarzı ve başarılı grafikleri ile öne çıkan oyun da diğerlerine çok benziyor desek yanlış olmaz sanırım.

Oyunda sürekli koşan bir ajan var ve onu siz yönetiyorsunuz. 2 ya da 3 kulvardan oluşan yolda sağa sola zıplamalı, engellerin üzerinden atlamalı ve altlarından kayarak onları aşmalısınız. Tabi ki bu esnada da elmasları toplamalısınız.

Farklı olarak bu oyunda zaman zaman silah kullanmanız gerekebiliyor. Oyunun yönlendirme hassasiyetini kendinize göre ayarlama imkanı olması da bir diğer artısı.

Despicable Me

Despicable Me, herkesin Çılgın Hırsız adıyla tanıdığı ve çok popüler bir animasyon film aslında. Film çok popüler olduğu için bir de oyunu çıktı ve oyunda filmdeki sevimli Minion'larla oynuyorsunuz.

Benzerleri gibi bir tarza sahip oyunda sağa sola kaydırarak önünüzdeki engellerden kaçmalı, kaçamadığınız yerlerde ise ya üzerinden atlamalı ya da altlarından kayarak geçmelisiniz. Aynı zamanda da filmin kötü karakteri olan Vektör'den kaçmanız gerekiyor.

Minion'larınızı topladığınız altınlarla çeşitlendirebilir, silahlandırabilir ve oyun içinde güçlendiriciler kullanabilirsiniz. Filmle neredeyse birebir aynı grafiklere sahip olan oyunun ne kadar komik ve eğlenceli olduğunu söylemeye bile gerek yok.

iStunt 2

Tam olarak bir sonsuz koşu kategorisine girmese de benzer olduğu için ve çok başarılı olduğu için listeye aldığımız iStunt 2, aslında bir kar sörfü oyunu. Çok eğlenceli ve sürükleyici bir oyun olan iStunt 2'de bölümleri tamamlayarak ilerliyorsunuz.

Tamamlamanız gereken bir çok bölüm var ve bölümlerde engellerden atlamalı, yıldızları toplamalı, güçlendiriciler ile zaman zaman hızlanmalısınız. Bazen yer çekimine bile meydan okuyorsunuz.

Mükemmel grafikleri, gerçekçi fizik motoru ve çok daha fazlası ile çok eğlenceli olan iStunt ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Vector

Bir diğer sonsuz koşu oyunu olan Vector de aksiyon dolu bir oyun. Oyunda güvenlik görevlilerinden kaçmanız gerekiyor ve tabi ki bu sırada önünüze çıkan engelleri atlatmanız gerekiyor.

Parkur tarzı bir oynanışa sahip olan oyunda çatılardan çatılara atlamalı, gerektiğinde tırmanmalı ve engellerin altından kayarak geçmelisiniz. 20 adet level olan oyunda engeller de gittikçe zorlaşıyor.

Takıldığınız yerde kazandığınız ek yeteneklerinizi kullanabiliyorsunuz. Başarılı bir fizik motoruna sahip olan oyunda hız ve çeviklik çok büyük önem teşkil ediyor.

Rail Rush

Rail Rush da Temple Run ya da Subway Surfers gibi, aynı konsepte sahip bir sonsuz koşu oyunu. Oyunda rayların üzerinde küçük bir vagonda yol alıyorsunuz ve yolda çeşitli engeller de elbette ki sizi bekliyor.

Bu engelleri sağa sola yatarak, atlayarak, altından kayarak veya üzerinden atlayarak aşmanız gerekiyor. Bu esnada da altınları toplamanız gerekiyor. Oyun ilerledikçe vagonun hızlandığını da söylemek lazım.

17 farklı karakterin, çeşitli güçlendiricilerin, 9 farklı dünyanın ve gizli bölümlerin bulunduğu oyunun grafikleri de gerçekten göz alıcı. Aksiyon dolu ve eğlenceli bir sonsuz koşu oyunu olduğunu söylemek mümkün.

  1. Android İçin En İyi Sonsuz Koşu Oyunları
  2. Klasikler
  3. Daha Az Bilinenler

YORUMLAR