Apple Etkinliği Windows ve Android Cihazlarda Nasıl İzlenir?

Apple WWDC etkinliğini canlı izlemek için iPhone, iPad veya MAC'e ihtiyacınız yok.

Apple Etkinliği Windows ve Android Cihazlarda Nasıl İzlenir?

Apple özel etkinlikleri bildiğiniz üzere her yıl Eylül ve Haziran aylarında San Francisco’da gerçekleştiriliyor ve Apple ürünlerini takip eden, ilgi duyan teknoloji tutkunlarına mobil cihazları ve bilgisayarları üzerinden canlı olarak takip etme fırsatı sunuluyor. Dünya genelinde en çok izlenen etkinlikler arasında olan Apple WWDC etkinliğini takip edenler arasındaysanız, farklı cihazlardan canlı izleme yollarından bahsettiğimiz bu blog yazımız ilginizi çekecektir.

Apple Cihazlarda Nasıl İzlenir?

Apple’ın geleneksel olarak düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı veya çoğumuzun söylediği şekliyle WWDC etkinliğini farklı cihazlar üzerinden canlı olarak izlemek mümkün. Tabii ki bir Apple cihaza sahipseniz etkinlik için iPhone, iPad ve iPod Touch için özel geliştirimiş WWDC uygulaması üzerinden, MAC bilgisayara veya Apple TV’ye sahipseniz Safari tarayıcıda http://apple.com/live adresi üzerinden izleyebiliyorsunuz. Ancak Apple ürünlerini tercih etmeyip etkinliği merak eden, izlemek isteyen Windows ve Android kullanıcıları var. Siz de çoğunlukta olan bu kullanıcılar arasındaysanız işte etkinliği kaçırmamak için yapmanız gerekenler.

Windows 10 Bilgisayarda Nasıl İzlenir?

Windows 10 PC’ye sahipseniz çok şanslısınız. Etkinliği canlı izlemek için tek yapmanız gereken Windows 10’un varsayılan internet tarayıcısı Microsoft Edge’i açmak ve adres satırına apple.com/live yazmak. (Microsoft Edge, http Live Streaming (HLS) teknolojisini desteklediğinden Apple, bu desteği sunmuş ve bu bir ilk olarak tarihe geçti notunu da eklemek isterim.)

Windows 10 Yüklü Olmayan Bilgisayarda Nasıl İzlenir?

Windows 10 PC’ye sahip değilseniz VLC Media Player’ın ağ akış özelliğinden faydalanarak etkinliği canlı izlemeniz mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken programı açıp Ortam – Ağ Akışını Açın – Ağ yolunu izlemek ve adres alanına http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8 girmek. Bir diğer yol bağlantıyı kaydedip VLC ile açmak.

Android Cihazlarda Nasıl İzlenir?

Etkinliği bilgisayarınızda izleme imkanı bulabiliyor ve Android cihazınız üzerinden izlemek isteyebilirsiniz. Bu noktada VLC for Android uygulamasını açıyorsunuz, akabinde Akış sekmesine dokunup http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8 adresini yazıyorsunuz.

YORUMLAR