Ayın En İyi Android Oyunları (Nisan 2014)

Akıllı telefonların ve tabletlerin hayatımızda oldukça büyük bir yer kaplamaya başladığı günümüzde, mobil oyun ve mobil oyunculuk terimleri de artık tam anlamıyla hayatımıza yerleşmiş durumda. Öyle ki mobil oyun oynayan oyuncuların sayısı neredeyse konso

Ayın En İyi Android Oyunları (Nisan 2014)

Akıllı telefonların ve tabletlerin hayatımızda oldukça büyük bir yer kaplamaya başladığı günümüzde, mobil oyun ve mobil oyunculuk terimleri de artık tam anlamıyla hayatımıza yerleşmiş durumda. Öyle ki mobil oyun oynayan oyuncuların sayısı neredeyse konsol ve bilgisayar oyunu oynayan oyuncuların sayısını geride bıraktı. Bunun en önemli nedeniyse şüphesiz ki neredeyse her bireyin elinde artık bir akıllı telefon veya tablet olması.

Hal böyle olunca birçok oyun üreticisi de ister istemez mobil alanda yollarına devam etme kararı aldı ve neredeyse her gün Android, iOS, Windows Phone ve BlackBerry platformları üzerinde onlarca yeni oyun kullanıcılarla buluşuyor. Bu noktada beni en çok etkileyen şey ise neredeyse konsol kalitesinde oyunların akıllı telefonlar üzerinde oynanabiliyor olması. Bundan on yıl önce, cep telefonları üzerinde Counter Strike tarzı oyunları oynayabileceğimiz söylenseydi çok da mantıklı gelmezdi sanırım.

Mobil oyunların ve mobil oyunculuğun günümüzde bu kadar popüler olduğu ve böylesine önemli bir noktada yer aldığı düşünüldüğünde, bizlerin de bu duruma yabancı kalması veya uzaktan bakması sanırım kabul edilemez. İşte bu yüzden bundan sonra her ayın son haftasında düzenli olarak o ay içerisinde piyasaya sürülen en iyi ücretsiz Android oyunlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Gelin şimdi sizler için seçmiş olduğum Nisan ayının en iyi Android oyunlarına birlikte göz atalım.

Listemizde yer alan ayın en iyi Android oyunlarına hızlıca bir göz atalım:

Beach God

Soccer Rally 2

Abyss Attack

Smash Bandits

Contra Evolution

Wind-up Knight 2

Iron Force

Nitro Nation

Gelin şimdi oyunlara teker teker birlikte göz atalım.

YORUMLAR