Ayın En İyi Android Oyunları (Ocak 2015)

Merhaba sevgili oyunseverler! Android bir cihazınız varsa ve Ocak ayını geride bıraktığımız şu dönemeçte yoğurdun kaymağını sıyırır gibi en rafine oyunları toparlama gibi bir arzunuz varsa dert etmeyin. Sizler için 2015 yılının ilk ayında dikkat çeken en

Adventure Time Game Wizard, Grand Theft Auto: Chinatown Wars & Crossy Road

Adventure Time Game Wizard

Adventure Time serisi Cartoon Network kanalının mobil platforma taşımayı sevdiği bir seri. Nitekim, indirme sayıları ve eğlenceli oyunlar bu kararın oldukça isabetli olduğunu gösterir nitelikte. PAX 2014'te fikir olarak sergilenen Game Wizard isimli çalışma ise daha geçtiğimiz sene birçok hayranın ilgisini toplamıştı ve bu oyun sonunda mağazalara ulaşmayı başardı.

Adventure Time Game Wizard uzaktan baktığınızda 2 boyutlu bir platform oyununa benziyor olabilir ama en büyük özelliği sizin kendi haritalarınızı tasarlayıp başkalarıyla paylaşabilmeniz. Dilerseniz Nintendo Remix oyunlarındaki gibi ekran üzerinden şablon seçimi yapabiliyorsunuz ama kareli defterinize çizim yapıp fotoğrafını çekmeniz de bu iş için ideal bir çözüm. Artık ders dinleme taklidi yapıp defter karalayanlar harita tasarımlarını konuşturabilecekler.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Çok uzun bir zamandır beklenen GTA: Chinatown Wars, sonunda Android cihazlarına ulaşmayı başardı. Nintendo DS ile başlayan maceraya kısa süre içerisinde PSP ve iOS da katılacaktı, ama Android bu an için senelerce bekledi. Rockstar Games bu konularda gerçekten güven vermeyen bir şirket ama oyunları geniş kitlelerce seviliyor.

2 boyutlu ve izometrik olan ilk iki GTA oyununu andıran oynanışıyla Amerika'nın bir Çin mahallesinde mücadele ettiğiniz oyunda yine yeraltı dünyası içinde sıyrılmaya çalışan ve aile meselelerini ister istemez burnunu sokan bir genci oynuyorsunuz. Suç dünyası ve kolluk kuvvetleri arasında sandviç olmak veya şehrin en önemli gücü olmak gibi seçenekleriniz varken ikincisine ulaşmak için sizi bekleyen bir sürü görev olacak.

Crossy Road

Çerezlik oyun kategorisinde yer alan Crossy Road, Atari 2600 yıllarından bu yana aşina olduğumuz Frogger serisini anımsatan bir oynanışa sahip. Amacınız kontrol ettiğiniz karakteri sağ salim yolun diğer tarafına ulaştırmak. Size engel olmaya çalışan trafik, akarsular ve birçok başka engel de cabası olunca öngörü ve refleks yeteneklerinizin olması gerektiğini belirtelim.

3 boyutlu poligon grafiklerine eski oyunları hatırlatan piksel görünümü katan Crossy Road, şirin görünmek konusunda harika bir iş çıkartıyor. Envanterinizde bulunan birçok hayvan çeşidi evde figürü olmasını isteyeceğiniz derecede hoş gözüküyorlar. Ne var ki oyun oldukça sade ve zaman içersinde kolay sıkılmanıza neden olabilir.

  1. Ayın En İyi Android Oyunları (Ocak 2015)
  2. N.O.V.A. 3: Freedom Edition, LEGO ULTRA AGENTS Antimatter & LEGO BIONICLE
  3. Adventure Time Game Wizard, Grand Theft Auto: Chinatown Wars & Crossy Road
  4. The Witcher Battle Arena, Ambition of the Slimes & 2-bit Cowboy

YORUMLAR