Ayın En İyi Android Uygulamaları - Haziran 2015

Haziran 2015'te karşımıza çıkan en iyi Android uygulamalarını sizler için değerlendirdik ve bir araya getirdik.

Ayın En İyi Android Uygulamaları - Haziran 2015

Android işletim sistemli mobil cihazlar için yayınlanan uygulamalar geçmiş senelerden bu yana giderek daha da büyük bir ivmeyle gelişmeye başladılar. Ancak tüm yeni ve etkileyici uygulamaları takip edebilmek maalesef bir o kadar da zor. Her ay olduğu gibi bu ay da sizler için hazırladığımız Ayın En İyi Android Uygulamaları rehberimiz sayesinde Haziran 2015’te kesinlikle haberiniz olmadan geçmemeniz gereken uygulamalara kısaca bir değinmeye çalışacağız. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hemen uygulamalarımızla devam edelim.

Microsoft Word, Excel, PowerPoint

Microsoft’un Android için ofis paketi uzun bir süredir tablet kullanıcıları için mevcuttu fakat telefon kullanıcılarının herhangi bir şekilde erişim sağlama izni yoktu. Anlaşılan o ki Microsoft bu duruma bir son getirmek istedi ve Microsoft Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarının telefonlar için olan sürümlerini de yayınladı. Uygulamaları kullanarak doc, xls ve ppt formatındaki tüm belgeleri kolayca yaratabiliyor, düzenleyebiliyor ve daha sonra kaydedebiliyorsunuz. Her ne kadar ücretsiz sürümünde bazı gelişmiş özellikler mevcut olmasa da, standart Android kullanıcıları için günlük kullanımda herhangi bir sorunun ortaya çıkacağını düşünmüyorum.

Şehr-i Ramazan İmsakiye

Şehr-i Ramazan İmsakiye uygulaması, Ramazan ayında olduğumuz şu günlerde tüm Müslümanların Android cihazlarında bulunması gereken yardımcı araçlar arasında yer alıyor. İmsakiye bilgilerine her yerden ve her an sorunsuz bir şekilde erişmek isteyen kullanıcılar için ideal olduğunu söyleyebileceğim uygulama, sadece Türkiye’deki şehirleri değil, aynı zamanda diğer ülkelerdeki şehirleri de destekliyor ve bu sayede dünyanın her yerinden imsak, güneş ve akşam iftarı saatlerini öğrenebiliyorsunuz.

Çalışması esnasında da oldukça verimli ve göz alıcı olan uygulama, ücretsiz olarak sunuluyor. Eğer sahur ve iftar vakitlerine dair tüm bilgilere sorunsuz ve etkili bir şekilde erişmek istiyorsanız kesinlikle denemeden geçmemenizi öneriyorum.

Ello

Sosyal ağların yıllar geçtikçe kullanıcılardan çok daha fazla kişisel veri toplama ve kullanıcı takibi yapma eğilimi içerisinde olmaları nedeniyle gizlilik ihlallerinin çok yaygın bir hal aldığı ortada. Bu toplanan veriler ise yayınlanan reklamların daha kullanıcı hedefli olmasını sağlıyor. Bu duruma isyan eden kullanıcılar için ortaya çıkmış olan Ello sosyal ağı, hem hiçbir reklam barındırmıyor, hem de kullanıcıların verilerini tutmadığı için kişisel gizliliği korumak mümkün hale geliyor. Servisin yaratıcısı, bu durumun hep böyle kalacağını ve herhangi bir başka şirkete kullanıcı bilgilerinin satılmayacağını garanti ediyor.

Ello’nun Android uygulamasını kullanarak siz de bu gizlilikten faydalanabilir ve hem kendiniz hem de dostlarınız için güvenli bir sosyal ağın içerisine dahil olabilirsiniz.

CM Gamebooster

Android akıllı telefon ve tabletlerinde oyun oynamaktan hoşlanan kullanıcılar için hazırlanmış olan CM Gamebooster, cihazınızın arkaplanında çalışan uygulamaları devamlı olarak sonlandırabiliyor ve hafıza temizliği yapabiliyor. Oyunların çalışmasından tutun da açılmasına kadar onlarca farklı noktada performans arttırıcı özelliklere sahip olan uygulama, böylelikle oyun keyfini tam da olması gereken hale getirebiliyor. Oyunlardan çıktıktan sonra o oyunlara dair geçici verileri de temizleyen ve böylece diğer uygulamalara yer alan CM Gamebooster, mobil oyun meraklılarının dikkatini çekmeyi başaracaktır.

PDF Document Scanner

PDF Document Scanner uygulaması, Android kullanıcılarının ellerinde bulunan gerçek kağıt belgeleri kolayca dijital PDF dosyalarına dönüştürebilmek için kullanabilecekleri tarayıcı uygulamaları arasında. Ücretsiz olarak sunulan ve doküman tarama işlemlerini olabildiğince kolay bir hale getiren uygulama, bu işlemin gerçekleştirilmesi için tabii ki mobil cihazınızın kamerasını kullanıyor. Dolayısıyla kameranızın çekim kalitesinin sonuçlar üzerinde etkili olacağını belirtmek gerekiyor. Uygulamanın kağıtlarda yer alan kirli ve deformasyonlu noktaları da temizleyebilmesi, bunun yanında PDF olarak çoklu sayfalı belgeleri kaydedebilmesi de dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

Bu ayki uygulamalarımızın sonuna geldik ancak yazı dizimizi her ay takip ederek en güzel Android uygulamalarına her ay erişmeyi unutmayın. Görüşmek üzere!

Ayın En İyi Android Uygulamaları - Mayıs 2015

Ayın En İyi Android Uygulamaları - Nisan 2015


YORUMLAR