Ayın En İyi Android Uygulamaları - Şubat 2015

Şubat 2015'te en beğendiğimiz Android uygulamalarını sizler için listeledik!

Ayın En İyi Android Uygulamaları - Şubat 2015

Her ay olduğu gibi bu ay da en iyi Android uygulamalarını sizin için belirledik. Eğer son zamanlarda kullandığınız uygulamalardan sıkıldıysanız ve yeni bir şeyler arıyorsanız kesinlikle seçtiğimiz bu uygulamalardan bir kaç tanesine göz atmalısınız. Dilerseniz lafı çok uzatmadan hemen uygulamalarımıza geçiş yapalım.

Airbnb

Airbnb uygulaması, son zamanlarda karşıma çıkan en güzel seyahat ve konaklama uygulamalarından birisi oldu ve Android sahiplerinin de benimle aynı fikre sahip olacaklarına eminim. Kısaca belirtmek gerekirse, ev sahiplerinin evlerini seyahat edenlere tamamen veya oda olarak kiralamalarını, aynı zamanda seyahat edenlerin kendilerine en uygun evi bulmalarını sağlayabilen Airbnb, ücretsiz olarak sunuluyor.

Evler, ev sahipleri ve genel şartlar konusunda puanlama sisteminin olması, ev sahiplerine yorum atılabilmesi ve konaklamanın yeri için harita desteğinin olması gibi pek çok konuda gezginlerin işini kolaylaştıracak olan uygulamanın arayüzü de tüm bu işlevleri kullanmak için yeterince basit bir şekilde hazırlanmış.

Hem kısa dönemli hem de uzun dönemli kiralamalar için uygun olduğunu düşündüğüm uygulamaya göz atmadan geçmeyin.

Seene

Seene uygulaması bir süredir iOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyordu ancak Android için yeni çıktı. Kullanıcıların üç boyutlu fotoğraflar çekmelerine olanak tanıyan uygulama, çekeceğiniz nesneye odaklanmış durumdayken telefonu biraz hareket ettirmenizi sizden talep ediyor ve böylece nesneyi üç boyutlu bir hale getirebiliyor.

Daha sonra fotoğrafınızı görüntülediğinizde cihazınızı biraz oynatmanız 3D etkisini görmek için yeterli oluyor. Tabii ki fotoğraf üzerine uygulayabileceğiniz çeşitli efekt ve ince ayarlar sayesinde bu üç boyutlu yapıyı daha da güzel görünen bir hale getirmek mümkün.

uCiC

uCiC (You see I see) uygulaması da Android için yayınlanan enteresan uygulamalardan birisi. Uygulama sayesinde herhangi bir konum hakkında anlık fotoğraf bilgisine ihtiyaç duyduğunuzda bu talebinizi belirtiyorsunuz ve o konuma yakın olan kullanıcılara hemen bir bildirim gidiyor.

Daha sonra size yardım etmeye karar veren kullanıcı fotoğraf çekiyor ve yine size gönderiyor. Böylelikle gitmeden önce son kararınızı doğru verme şansı da artıyor. Ayrıca başkalarına yardım etmeden devamlı olarak yardım talep etme şansınız olmadığı için uygulamayı kullanarak suistimalde bulunabilecek kişiler de engellenmiş oluyorlar.

Facebook Lite

Facebook'un Android için varolan temel uygulamasının pek çok orta ve alt düzey akıllı telefon için fazla ağır olduğu bir gerçek. Hem çok fazla yer kaplayan hem de açılması oldukça uzun süren Facebook uygulamasına alternatif olarak hazırlanan Facebook Lite da Google Play'deki yerini aldı.

Facebook Lite'ın özellikleri her ne kadar normal uygulamaya göre biraz kırpılmış olsa da, cihazında daha hızlı bir şekilde Facebook yayın akışını takip etmek isteyen kullanıcıların oldukça işini görecektir. Eğer siz de Facebook'u mobilden daha etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız bu uygulamaya göz atmadan geçmeyin.

Framy

Framy uygulaması, kendi animasyonlarını oluşturmaktan keyif alan Android kullanıcılarının mobil cihazlarında bulundurmaları gereken uygulamalar arasında. Kendi yüz videonuzu kaydettikten sonra uygulamanın içerisinde yer alan hazır şablonları kullanarak animasyonunuzu oldukça eğlenceli bir hale getirebiliyorsunuz.

Çeşitli görsel efektler, bol aksesuar ve elbise seçenekleri ile ek araçları sayesinde kullanırken çok eğleneceğinizi düşünüyorum. Tabii ki dostlarınızla animasyonunuzu paylaşmak için gerekli olan butonlar da uygulama içerisinde yer alıyor.

YORUMLAR