Ayın En İyi iOS Uygulamaları (Mayıs 2015)

Mayıs ayının öne çıkan iOS uygulamalarını derledik.

Ayın En İyi iOS Uygulamaları (Mayıs 2015)

Tamindir ekibi olarak her ay olduğu gibi bu ay da en dikkat çeken uygulamaları derlemeye devam ediyoruz. Mayıs ayının en iyi iOS uygulamalarını listelediğimiz bu yazımız birbirinden işlevsel ve kategorisinin önde gelenleri arasında bulunmayı hak eden uygulamalarla dolu.

Vakit kaybetmeden listemizin ilk konuğuyla sizleri baş başa bırakalım;

1- Camera 51

Kısa süre içerisinde hatırı sayılır bir başarı elde eden (41milyon kullanıcı!) Camera 51, profesyonel fotoğraflar çekmek için profesyonel araçlara ve pahalı ekipmanlara ihtiyaç olmadığını kanıtlamak üzere tasarlanmış gibi bir izlenim veriyor.

Fotoğraf düzenleme uygulamasından ziyade kamera uygulaması olarak öne çıkan Camera 51, mükemmel pozu yakalayabilmemiz için çeşitli direktifler veriyor (cihazı sola kaydır vs...).

Otomatikleştirilmiş çekim özellikleri sayesinde fotoğrafçılığa yeni başlayan kullanıcıların dahi rahatlıkla Camera 51'i kullanabileceklerini söyleyebilirim. İster özçekim ister manzara fotoğrafları üzerinde yoğunlaşın bu uygulama her projenizde size ayak uydurabilecek kapasitede.

2- MixRadio

Yaz kapıda. Yaz tatili demek bol bol dinlenmek, uyumak ve tabii ki müzik dinlemek demek değil mi? MixRadio yeni müzikler keşfetmek ve favori parçalarını daima yanında taşımak isteyenlerin mutlaka sahip olması gereken seçeneklerden bir tanesi.

Kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan MixRadio onu kullandıkça beğenilerimizi analiz ederek bize hoşumuza gidebilecek müzik önerilerinde bulunuyor. En sevdiğimiz sanatçıları ve parçaları seçerek bu analizi çok daha etkin bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayabiliyoruz.

Küresel piyasada isim yapmış müzik guruları tarafından seçilen parçalarla kullanıcılara yüksek kaliteli bir deneyim yaşatan MixRadio'nun en önemli özelliği ise çapraz platform desteği sunması. Bu durumun arkasında servisin Nokia'dan Microsoft'a oradan da LINE'a geçmesinin etkisi var.

Çok ayrıntıya girmeyelim, müzik aşığıysanız 35 milyondan fazla parçaya sahip olan MixRadio tam size göre!

3- E-Nabız

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bu uygulama, kişilerin sağlık bilgilerine kolay yoldan ulaşabilmelerine imkan sağlıyor.

Tüm sağlık bilgilerimizi E-Nabız üzerinde saklayabiliyor ve kendi yetklilendirdiğimiz hekimlerin bu bilgilere erişebilmelerini sağlıyoruz. Söz konusu bu bilgiler arasında tahlillerimiz, aşılarımız, kullandığımız ilaçlar ve alerjilerimiz yer alıyor.

Uygulamanın en iyi yanı iOS'un sağlık uygulamasına entegre olarak çalışabilmesi. Bu sayede tüm bilgilerimizi tekrar tekrar girmek zorunda kalmıyoruz. Sağlığınıza dikkat ediyor ve bu konuda kullanabileceğiniz güvenilir bir uygulama arıyorsanız T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tasarlanan E-Nabız'ı denemelisiniz.

4- Newsify

Seyahat ederken, tatildeyken, evinizde dinlenirken gündemi ve dünyada olup bitenleri takip edebileceğiniz ücretsiz bir uygulama arıyorsanız Newsify beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Kullanıcı dostu arayüzü ve kişiselleştirilebilir özellikleriyle beğenimizi kazanan Newsify'a Feedly hesabımızı entegre edebiliyoruz. Bu sayede takip ettiğimiz kanalları tekrar tekrar eklemekle vakit kaybetmiyoruz.

Newsify görünüm itibariyle gazeteyi andırıyor. Haberlerin üzerine tıklayarak içeriğin tamamına erişebiliyoruz. Şayet dilersek bu içerikleri farklı sosyal medya platformları üzerinde paylaşabiliriz. Newsify üzerinden birden fazla profil oluşturabiliyoruz. Farklı alanlar için farklı hesaplar oluşturarak içeriklerimizin karışmasını engelleyebiliriz.

5- FileChat

Hem özel hem de profesyonel yaşamda kullanabileceğimiz bir iletişim uygulaması olarak öne çıkan FileChat sayesinde hem arkadaşlarımızla hem de iş arkadaşlarımızla kesintisiz bir iletişim ağı kurabiliyoruz.

Uygulama Google Drive ve Dropbox hesaplarıyla entegre bir şekilde çalışabiliyor. Örneğin Dropbox hesabımızda bulunan bir dosyayı veya klasörü FileChat üzerindeki arkadaşlarımızla paylaşabiliyoruz. Bu işlemi aynı zamanda Drive hesabımız üzerinde bulunan dosyalarla gerçekleştirme şansına da sahibiz.

Sorunsuz kullanımı, basit ve kolay anlaşılır arayüzüyle beğenimizi kazanan FileChat, iş arkadaşları, aile bireyleri ve arkadaşlarıyla kesintisiz iletişim kurmak isteyenlerin mutlaka denemesi gereken bir yapım.

Facebook Arama Geçmişi Görüntüleme ve Silme

YORUMLAR