Ayın En İyi iOS Uygulamaları - Nisan 2015

Nisan 2015 ayının en fazla dikkat çeken iOS uygulamalarını sizler için derledik.

Ayın En İyi iOS Uygulamaları - Nisan 2015

Birbirinden faydalı ve işlevsel uygulamalarla buluştuğumuz bir ayı daha geride bırakıyoruz. Baharın kendini iyiden iyiye hissettirdiği Nisan ayı yine iOS platformu için epey verimli geçti ve bu alanda nam salmış birçok üretici, yepyeni uygulamalarını kullanıcıların hizmetine sundu. Hal böyle olunca Tamindir ekibi olarak Nisan 2015 ayının en iyi iOS uygulamalarına göz atmaya ve sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Dilerseniz hemen Nisan 2015'in en iyi iOS uygulamalarına bir göz atalım.

1- Office Delve

Microsoft tarafından tasarlanan Office Delve, ortak çalışmalar ve projeler yürüten kullanıcıların mutlaka göz atması gereken yapımlardan bir tanesi. Aynı doküman üzerinden birden fazla katılımcının çalışmasına müsaade eden Office Delve sayesinde daha koordine ve daha verimli bir çalışma ortamı oluşturmanız mümkün.

Uygulama Office 365 tabanlı olarak çalışıyor. Dolayısıyla Office 365 üzerinde arşivlenen belgelere Delve sayesinde ulaşmak ve onları düzenlemek mümkün. Uygulamayı kullanabilmek için belgeyi oluşturmuş olan kişinin takım arkadaşlarına belgeyi düzenleyebilmeleri için izin vermesi gerekiyor. İzin verilmeyen kullanıcılar belgeler üzerinde çalışamıyor. Bu yönüyle epey güvenli olduğunu da belirtmek yanlış olmaz.

2- Snapsolve

Özellikle öğrencilerin işine yarayacağını düşündüğümüz bir eğitim uygulaması. Snapsolve'u kullanarak çözmekte zorlandığımız ve yardıma ihtiyaç duyduğumuz soruları, platform üzerinde paylaşarak diğer kullanıcılardan yardım isteyebiliyoruz.

Bunu gerçekleştirebilmek için öncelikle sorunun fotoğrafını çekip paylaşmamız gerekiyor. Bu aşamadan sonra o konu hakkında bilgi sahibi olan diğer Snapsolve kullanıcıları çözüm yollarını bizlerle paylaşıyorlar. Son derece hızlı ve efektif çalışan Snapsolve, karşılaştığınız soruları ve problemleri kısa yoldan çözmek amacıyla kullanabileceğiniz, faydalı bir uygulama.

3- Adobe Acrobat DC

İş hayatınızda sık sık PDF belgeler ile işlem yapıyorsanız Adobe Acrobat DC'ye göz atmanız yerinde olacaktır. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu uygulama sayesinde PDF dosyalarını sorunsuzca görüntüleyebiliyor ve üzerlerinde kapsamlı düzenlemeler yapabiliyoruz.

Adobe Acrobat DC, diğer uygulamalar üzerindeki PDF dosyalarını sorunsuzca içe aktarmaya imkan sağlıyor. Örneğin, email veya dosya yönetim uygulamaları üzerindeki PDF'leri direkt olarak Acrobat DC'ye aktarabiliyoruz. Bu denli bir serbestlik sunması kullanıcıların epey işine yarayacaktır.

4- Aillis

Telaffuzu bir nebze sıkıntılı olsa da işlev konusunda kusursuza yakın bir performans sergiliyor. Fotoğraf çekmekten keyif alan kullanıcılara hitap eden Aillis'i kullanarak çektiğimiz fotoğraflarımıza göz alıcı filtreler, çıkartmalar ve metinler ekleyebiliyoruz.

LINE Camera'nın geliştirilmiş hali olan Aillis'te yüzlerce çıkartma, çerçeve, filtre, efekt ve font yer alıyor. Dolayısıyla fotoğraflarımızı dilediğimiz gibi düzenleyebiliyoruz. Saydığımız bu özelliklere ek olarak Aillis'te parlaklık, renk ve kontrast ayarlarını yapabileceğimiz bir panel de bulunuyor. Sosyal ağlarda paylaştığınız fotoğraflarınızın daha fazla ilgi çekmesini istiyorsanız Aillis'i mutlaka deneyin.

5- Facebook at Work

Adından da anlaşılabileceği gibi Facebook bu uygulama ile iş dünyasına odaklanıyor. Kullanıcılar bu ağa katılarak şirket içi haberlerden, gelişmelerden ve etkinliklerden haberdar olabiliyorlar.

Facebook üzerinde kullanmaya alıştığımız her özellik Facebook at Work'te de sunuluyor. Başka bir deyişle bu uygulama üzerinde de arkadaşlarımıza mesajlar gönderebiliyor, etkinliklere yorum yazabiliyor ve haber kaynaklarını takip edebiliyoruz.

Uygulamanın en fazla önem kazandığı nokta ise iş bölümü konusunda kullanıcılara büyük yardım sağlaması. Bu ağda yer alan herkesle anında iletişim kurabildiğimiz için projeleri ve ortak çalışmaları çok daha rahat bir şekilde yürütebiliyoruz.

Uygulamalarımız burada sona eriyor. Gelecek ay yine yepyeni iOS uygulamalarıyla karşınızda olacağız.

2015 Yılında Facebook’u Terk Etmek İçin 6 Geçerli Sebep

YORUMLAR