CeBIT Bilişim Eurasia 2012 İstanbul

CeBIT Bilişim Eurasia 2012 Avrasya'nın en büyük teknoloji fuarlarından bir tanesi ve onlarca ülkeden ziyaretçileri kendisine çekmeye devam ediyor.

CeBIT Bilişim Eurasia 2012 İstanbul

CeBIT Bilişim Eurasia Avrasya bölgesindeki bilişim firmaları ve bilişimle bir şekilde yolu kesişen organizasyonlar, kamu kurumları ve medya kuruluşlarının hepsini bir araya getiren en büyük uluslararası organizasyon olarak bu sene de 29 Kasım – 2 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Yeşilköy CNR Expo’da düzenlenecek.

CeBIT Bilişim Eurasia Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Uyduİletişimi, Yayıncılık, Kablo ve TV Sektörü Fuarı geçtiğimiz sene tam 85 ülkeden 121.000 kişi tarafından ziyaret edildi ve 17 ülkeden yüzlerce şirketin katılımı ile gerçekleştirildi. Fuar boyunca sadece şirket standları değil aynı zamanda 95 adet konferans, panel ve forum gerçekleştirildi.

29 Kasım tarihinde ise CeBIT Bilişim Eurasia 2013 İstanbul düzenlendi ve bilişim meraklıları için adeta bir cennet halindeydi. Hem popüler hem de henüz Türkiye'de tanınırlığı çok yüksek olmayan pek çok bilişim, iletişim ve teknoloji şirketinin katılım gösterdiği CeBIT Bilişim Eurasia 2013'e sabah saatlerinden itibaren ilgi oldukça yüksekti. En son gelişmeleri ve hem son kullanıcı bazında hem de şirketler ve kurumsal müşteriler anlamında oldukça iyi temsil eden irili ufaklı pek çok geliştirici ve ithalatçı şirket çalışmalarını duyurmak için oradaydılar.

CeBIT Bilişim Eurasia 2013'ten sizin için bazı görüntüler hazırladık ve fuarın nasıl bir atmosfer içerisinde gerçekleştiğini öğrenmek isterseniz aşağıdaki videomuzu izlemeniz yeterli olacaktır.

CeBIT 2012'nin açılışı çeşitli yetkili ve devlet görevlileri ve konuşmaları eşliğinde gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını gerçekleştirenler sırasıyla:

- Deutsche Messe Kıdemli Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz

- Akıllı Kentler Platformu Başkanı Şekip Karakaya

- Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu

- Türksat Genel Müdürü Özkan Dalbay

- BTK Başkanı Tayfun Acarer

- KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun

- KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner

- T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın eğlenceli açılış konuşması hem ziyaretçilerin hem de basın mensuplarının oldukça ilgisini çekti. Binali Yıldırım'ın konuşmasından elde ettiğimiz en önemli notları ise aşağıda görebilirsiniz.

- Uzun vadeli hesaplar yapmalıyız. Bilişim kurumlarının sayısı gün geçtikçe artıyor.

- Bu gereksinimi karşılamak için 12 milyar dolar yatırım yapan Türksat'ı kutluyorum.

- KKTC ile aramızdaki fiber kabloları tamamladık. Su boruları tamamlamadan bu işi bitirdik.

- Türkiye doğu ile batı arasında istikrar köprüsüdür.

- Fatih projesi bilgi toplumu olma projesidir. Yerli ürün üretmek geliştirmek için hazırlanmış harika bir projedir.

- Artık Türkiye’nin kendisinin projeleriyle üretip kendisinin pazarlamasının zamanıdır.

Fuar süresince elde ettiğimiz tüm görüntülere ve fotoğraflara ulaşmak isterseniz galerimizi ziyaret edebilir ve CeBIT Bilişim Eurasia 2012 İstanbul hakkında merak ettiğiniz her şeyi görebilirsiniz.

Önümüzdeki yıllarda da CeBIT hem ülkemizde hem de uluslararası arenada devamlılığını sürdürecek ve dünyanın her yerinden bilişim teknolojileri ve iletişim meraklılarını kendine çekecek gibi görünüyor. Fuardan elde ettiğimiz ropörtaj ve diğer konuşmacıları aşağıda yer alan videolarda görebilirsiniz.

YORUMLAR