Facebook Paper ABD'den Farklı Ülkelerde Nasıl Yüklenir

Facebook yeni haber uygulaması Paper'ın iOS versiyonu Pazartesi günü Facebook tarafından yayınlanarak kullanıcılara sunuldu.

Facebook Paper ABD'den Farklı Ülkelerde Nasıl Yüklenir

Facebook'un bir süredir beklenen haber uygulaması Paper'ın iOS versiyonu dün Facebook tarafından yayınlanarak kullanıcıları ile buluştu.

Şuan için sadece Amerikalı kullanıcılar tarafından indirilebilen Paper'ı Türkiye veya diğer ülkeler üzerinde indirmek isterseniz alternatif bir yol bulunuyor. Farklı bir Facebook deneyimi yaşamanızı sağlayan uygulamanın göze çarpan en belirgin özelliği düzenlenebilir arayüzü olması. Arayüz üzerinde Facebook hesabınıza ait bazı bilgileri görmekle birlikte geriye kalan tüm boşlukları ilgi duyduğunuz alan ve konular ile doldurmak mümkün. Bunu yapabilmek için size sunulan başlıklardan istediklerinizi seçerek uygulamayı kendi istekleriniz doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Arkadaşlarınızın Facebook üzerinde paylaşımda bulunduğu içerikleri kolayca görüp kontrol etmenizi ve aynı zamanda Facebook hesabı ile beğendiğiniz sayfalara ait en güncel bilgileri görmenizi sağlayan uygulamanın tasarımı muhteşem. Sade fakat modern bir şekilde tasarlanan uygulamanın kullanımı da oldukça basit. Ayrıca uygulamayı kullanarak sizde içerik oluşturabilirsiniz. Fakat yayınlanabilmesi için Facebook editörleri tarafından seçilmesi gerekmektedir.

Uygulamanın malesef şuan için sadece iOS versiyonu bulunmaktadır ve iOS versiyonu sadece Amerikalı kullanıcılar tarafından indirilebilmektedir. Bunun nedenlerinden bir tanesi, ABD merkezli haber sitelerinin haber kaynağı olara kkullanılmasıdır. Bu nedenle uygulama üzerindeki haberler İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Facebook'un uygulamayı tüm dünyaya açması hakkında henüz bir bilgi bulunmasa da, Paper uygulamasını Türkiye üzerinden kullanmak isterseniz aşağıdaki işlemleri adım adım uygulamalısınız.

ABD dışından Paper'ı yüklemek isteyen kullanıcılar için alternatif yöntem

Paper uygulamasını Türkiye ve diğer ülkeler üzerinden nasıl yükleyeceğiniz hakkında gerekli bilgileri vermeden, iTunes hesabınızda yapacağınız değişiklikler sonucu ödeme bilgilerinizin silineceği ve eğer iTunes hesabınızda kullanılmamış hali hazırda bakiyeniz varsa bu işlemleri yapamayacağınızı belirtmek isterim.

  • iPhone veya iPad'iniz ile AppStore'a giriş yapın
  • AppStore üzerinde sayfanın en alt bölümünde yer alan ''Apple ID: Mail Adresiniz'' yazısına dokunun
  • ''View Apple ID''yi seçerek şifrenizi girin
  • Burada ''Change Country or Region'' butonuna tıklayarak ülkenizi ''United States'' olarak değiştirmelisiniz
  • Bu işlemlerden sonra ödeme bilginiz sorulduğunda ister bir ödeme yöntemi ekleyebilir isterseniz ''None'' seçeneğini işaretleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz
  • Artık AppStore US üyesi olarak Facebook Paper uygulamasını indirmeye hazırsınız

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra, Facebook Paper uygulamasını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ücretsiz olarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook'un Aktif Kullanıcı Sayısı 2015'te Çin'in Nüfusunu Geçebilir

YORUMLAR